Czwartek, 23 Maja 2024 r.
Imieniny: Iwony i Kryspina

Luty w SOSW w Kole upłynął pod hasłem CYBERBEZPIECZEŃSTWA

Przez cały luty wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole uczestniczyli w szeregu działań z zakresu świadomego korzystania z Internetu i nowych technologii.

Szkolny pedagog we współpracy ze Szkolną Kasą Oszczędności opracowali  miesięczny cykl działań w celu uświadamiania uczniów w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz promowania i utrwalania dobrych praktyk związanych z mądrym i bezpiecznym poruszaniem się  w sieci. Przygotowane zadania obejmowały działania edukacyjne, wychowawcze i profilaktyczne. Oprócz licznych zajęć tematycznych, które odbywały się w czasie lekcji informatyki, zajęć komputerowych, zajęć z wychowawcą, funkcjonowania osobistego i społecznego, zajęć w Klubie Młodego SKO-wicza  „SKOwo”  czy spotkań ze szkolnym pedagogiem, uczniowie uczestniczyli również w zajęciach warsztatowych z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Kole oraz pracownikami Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole. Zorganizowano również konkurs plastyczny „Bezpieczny Internet” oraz szkolny test wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie.

Warto nadmienić, iż podobnie jak rok temu, tegoroczne działania w kolskim SOSW  zostały zgłoszone jako lokalna inicjatywa w ramach ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2021. Ideą Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej na całym świecie od 2004 r., jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Cele i zadania zrealizowane  w czasie tegorocznych działań , pozwoliły na  zaangażowanie się społeczności SOSW w Kole w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia w świecie wirtualnym i realnym, czego dowodem jest zaświadczenie otrzymane od Polskiego Centrum Programu Safer Internet – głównego organizatora Dnia Bezpiecznego Internetu 2021.

źródło: SOSW Koło

Data utworzenia: 02 Marzec 2021  08:37:57  Ostatnia edycja: 02 Marzec 2021  08:43:48  Autor:

Turystyka
w Powiecie Kolskim

Najbliższe wydarzenia

Multimedia wideo

Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Kole

Dodane:23 Maj 2024  17:19:20  |  Wydarzenia

Fotogalerie

Dzień Strażaka

Przydatne linki

(063) 26 -17 -836     starostwo@starostwokolskie.pl    www.starostwokolskie.pl

Starostwo Kolskie

 • ul. Sienkiewicza 21/23
  62-600 Koło
 • Sekretariat (063) 26 -17 -836
  Biuro podawcze (063) 26-17-841
  fax: (063) 27- 25- 825
 • starostwo@starostwokolskie.pl
 • poniedziałek- piątek
  godz. 7:30 – 15:30
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Realizacja: F&A MEDIA