Niedziela, 11 Kwietnia 2021 r.
Imieniny: Leona i Jaromira

Kolski SOSW z nagrodami w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym!!!

Reprezentacja SOSW w Kole wzięła udział w V Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym dla uczniów Branżowych Szkół Specjalnych I Stopnia, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Szczecinie.

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „ Matematyka w historii” i odbyła się online. Patronat nad konkursem objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty, natomiast partnerem była Fundacja PKO Banku Polskiego. W konkursie uczestniczyli  uczniowie z 11 placówek kształcenia specjalnego z województw: lubuskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego.
Kolski ośrodek reprezentowali uczniowie Szkoły Branżowej I Stopnia : Jolanta Jaskólska i Kacper Marciniak. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W etapie pierwszym uczniowie w zespołach rozwiązywali 25 zadań matematycznych, a w etapie drugim musieli indywidualnie, na czas, prawidłowo dokonać obliczeń arytmetycznych o tytuł „Mistrza Rachunków” i „Wicemistrza Rachunków” w kategorii dziewcząt i chłopców.  Chociaż organizatorzy nie przyznawali w tym roku miejsc, to kolski SOSW ma się czym pochwalić. Drużynowo zdobył największą liczbę punktów spośród wszystkich 11 placówek biorących udział w konkursie. Indywidualnie również odnieśli sukcesy, bowiem w kategorii dziewcząt Jolanta Jaskólska zajęła II miejsce zdobywając tytuł "Wicemistrza rachunków", natomiast w kategorii chłopców Kacper Marciniak uplasował się na miejscu trzecim. Dumy ze swoich podopiecznych oraz radości z ich sukcesów nie kryje Krzysztof Sójecki, nauczyciel SOSW w Kole, który przygotowywał uczniów do konkursu.

Konkurs jest ważnym wydarzeniem dla społeczności związanej ze szkolnictwem specjalnym, gdyż dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną ogólnopolskie konkursy przedmiotowe, zwłaszcza matematyczne, organizowane są sporadycznie.

źródło: SOSW w Kole

Data utworzenia: 30 Marzec 2021  16:45:18  Ostatnia edycja: 30 Marzec 2021  16:50:25  Autor: Katarzyna Nowicka

Turystyka
w Powiecie Kolskim

Najbliższe wydarzenia

Multimedia wideo

XXXVIII sesja Rady Powiatu Kolskiego

Dodane:11 Kwiecień 2021  14:18:42  |  Transmisje sesji

Przydatne linki

(063) 26 -17 -836     starostwo@starostwokolskie.pl    www.starostwokolskie.pl

Starostwo Kolskie

 • ul. Sienkiewicza 21/23
  62-600 Koło
 • Sekretariat (063) 26 -17 -836
  Biuro podawcze (063) 26-17-841
  fax: (063) 27- 25- 825
 • starostwo@starostwokolskie.pl
 • poniedziałek- piątek
  godz. 7:30 – 15:30
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Realizacja: F&A MEDIA