Poniedziałek, 24 Czerwca 2024 r.
Imieniny: Jana i Danuty

Informacja o tworzeniu punktów szczepień masowych (PSM) w Kole

W związku ze spodziewanym zwiększaniem dostaw szczepionek przeciw Covid-19 oraz zwiększaniem potencjału szczepień powszechnych, na terenie powiatu kolskiego tworzone są Punkty Szczepień Masowych (PSM), które przygotowuje samorząd powiatowy w uzgodnieniu z Wojewodą Wielkopolskim. PSM zlokalizowane będą w mieście Kole, w: - Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kole, przy ul. Poniatowskiego 25 (PSM nr 1), - Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole, ul. H. Sienkiewicza 1 – na hali sportowej wejście od ul. Zielonej (PSM nr 2).

Wydajność szczepień każdego PSM wyniesie 300 dawek dziennie, natomiast wydajność tygodniowa osiągnie 1800 szczepionek. Planuje się gotowość PSM do wykonywania szczepień na dzień 19 kwietnia 2021 r. a przybliżony czas ich działalności wyznaczony został na około 8 tygodni z możliwością jego wydłużenia lub skrócenia (uzależnione jest to od dostaw szczepionek oraz ilości zarejestrowanych pacjentów).

            PSM będą działać na bazie SPZOZ jako podmiotu leczniczego, którego rolą będzie zamawianie szczepionek, zapisywanie pacjentów (e-Rejestracja) i wypełnianie e-karty szczepień, rozliczanie wykonanych szczepień z NFZ oraz zapewnienie personelu medycznego.

            Rolą Powiatu Kolskiego jest organizacja miejsca PSM, skompletowanie kadry medycznej tworzącej zespoły szczepień, zapewnienie odpowiedniego wyposażenia, zarządzanie procesem szczepień (e-Rejestracja, e-karty szczepień), zarządzanie personelem i zamawianie dawek szczepionek.

            Jednocześnie funkcjonować będą dotychczasowe populacyjne punkty szczepień (13 na terenie powiatu), które wykonują szczepienia na obszarze gmin w oparciu o podstawową opiekę medyczną (POZ).

Jednak należy przyjąć, że mieszkańcy gmin: Koło (gmina wiejska) oraz Osiek Mały w większości korzystać będą z PSM, gdyż w tych gminach nie funkcjonują populacyjne punkty szczepień na bazie POZ.

Mając powyższe na uwadze, od momentu uruchomienia szczepień masowych w Kole należy spodziewać się wzmożonego ruchu samochodowego oraz pieszego w rejonie SPZOZ oraz hali sportowej, przy ul. Zielonej.

Na miejsca parkingowe dla pacjentów wyznaczone zostanie dodatkowo boisko szkolne przy ZSE-A.

System e-rejestracja wyznacza wizyty na szczepienia na konkretny dzień i godzinę, jednak mając na uwadze doświadczenia z innych miast, może się zdarzyć, że pacjenci będą docierać do punktów szczepień z dużym wyprzedzeniem, a to skutkowało będzie nadmiernym gromadzeniem się przed PSM.

 

 

Data utworzenia: 13 Kwiecień 2021  12:28:51  Ostatnia edycja: 13 Kwiecień 2021  12:33:15  Autor:

Turystyka
w Powiecie Kolskim

Najbliższe wydarzenia

Multimedia wideo

XXIII POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR STAROSTY KOLSKIEGO

Dodane:24 Czerwiec 2024  07:39:05  |  Wydarzenia

Przydatne linki

(063) 26 -17 -836     starostwo@starostwokolskie.pl    www.starostwokolskie.pl

Starostwo Kolskie

 • ul. Sienkiewicza 21/23
  62-600 Koło
 • Sekretariat (063) 26 -17 -836
  Biuro podawcze (063) 26-17-841
  fax: (063) 27- 25- 825
 • starostwo@starostwokolskie.pl
 • poniedziałek- piątek
  godz. 7:30 – 15:30
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Realizacja: F&A MEDIA