UPAMIĘTNILI 230. ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dla Polaków dzień 3 maja jest czasem świętowania!!!

W godzinach przedpołudniowym w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, składając wiązanki pod tablicą znajdującą się na ścianie kolskiej Fary, to ważne dla nas polaków wydarzenie upamietnili Poseł na Sejm RP Leszek Galemba wraz włodarzem miejsca ks. kan. Eugeniuszem Strzechem i prezesem KHBC ze Straszkowa Grzegorzem Fiałkowskim, Powiat Kolski reprezentowali Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Wicestarosta Sylwester Chęciński, Przewodniczący Powiatu Marek Świątek oraz Sekretarz Powiatu Artur Szafrański, Urząd Miasta Koła reprezentowali Burmistrz Krzysztof Witkowski, Z-ca Burmistrza Lech Brzeziński oraz Sekretarz Miasta Monika Ciesielska. By świętować rocznicę uchwalenia konstytucji przybyły delegacje: Miejski Dom Kultury w Kole reprezentowany przez dyrektora Radomira Pioruna, Kolscy Patrioci których reprezentowali prezes Sławomir Grabowicz i Jarosław Misiak, lek. Ryszard Karolak, oraz Stowarzyszenie Budowy Pomnika ławeczki Cz. Freudenreicha które reprezentowali Jacek Skrycki i Katarzyna Nowicka.
Po złożeniu kwiatów delegacje udały się na Mszę św., w intencji Ojczyzny podczas której Homilię wygłosił proboszcz parafii farnej ks.kan. Eugeniusz Strzech.

Data utworzenia: 03 Maj 2021  14:19:17  Ostatnia edycja: 04 Maj 2021  08:58:43  Autor: