Czwartek, 25 Kwietnia 2024 r.
Imieniny: Marka i Jarosława

DARMOWY KURS PROGRAMOWANIA DLA CZYTELNIKÓW PiMBP W KOLE!!!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole zaprasza na darmowy kurs programowania na poziomie podstawowym w języku Python oraz kurs obsługi baz danych SQL.

Każdy zapisany do naszej biblioteki czytelnik może uzyskać bezpłatny dostęp do obu kursów na 21 dni.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jakie warunki musisz spełnić?

Aby wziąć udział w kursach, musisz:

- być naszym czytelnikiem (jeżeli nie jesteś, możesz się zapisać się on-line);

- zarejestrować się na platformie Liga Niezwykłych Umysłów (LNU), gdzie do twojego profilu zostanie przypisany numer LNU ID;

- wypełnić formularz zgłoszeniowy, który umożliwi dodanie Cię do listy oczekujących na przydzielenie dostępu do kursów. Bibliotekarz powiadomi Cię o przydzieleniu dostępu.

Jakie kursy oferujemy?

SQL Level 1

5 rozdziałów, 116 lekcji

Zakres zagadnień: wprowadzenie do baz danych, pobierani danych, sortowanie, warunki – operatory porównania i operatory logiczne, grupowanie, operatory arytmetyczne, wprowadzanie danych, modyfikowanie danych, usuwanie danych, tworzenie tabel, modyfikowanie tabel, usuwanie tabel, podstawy łączenia tabel.

Python Level 1

7 rozdziałów, 169 lekcji

Zakres zagadnień: zmienne, łańcuchy znaków i ich metody, typy danych, operatory arytmetyczne, funkcje, instrukcje warunkowe, operatory logiczne, pętle, sekwencje danych: łańcuchy, krotki, listy i operacje na sekwencjach, zbiory, słowniki, obsługa wyjątków, praca z plikami tekstowymi.

Szczegóły pod linkiem http://www.biblioteka-kolo.pl/?p=18034

źródło: PiMBP w Kole - Anna Pietruszka

Data utworzenia: 06 Maj 2021  13:01:46  Ostatnia edycja: 06 Maj 2021  13:09:22  Autor:

Dodane:25 Kwiecień 2024  03:38:38  |  Wydarzenia