Będzie połączenie odcinków ul. Staffa w Kole

Na wczorajszej Sesji Rady Powiatu Kolskiego radni powiatowi na wniosek Zarządu Powiatu zabezpieczyli w budżecie powiatu kolskiego środki finansowe na remont ul. Konopnickiej wprowadzając do budżetu nowe zadanie pn. „Remont nawierzchni ulicy Konopnickiej w Kole”.

Inwestycja ta ma na celu połączenie dwóch odcinków ul. Staffa tj. odcinka zrealizowanego przez Miasto Koło w 2016 roku oraz odcinka, który obecnie jest realizowany. Zarząd Powiatu Kolskiego wychodząc naprzeciw realizacji tej inwestycji podjął decyzję o remoncie odcinka skrzyżowania ulic Konopnickiej z ulicą Staffa w taki sposób aby mieszkańcy poruszający się ul. Staffa mogli cały jej odcinek pokonać na nowej utwardzonej nawierzchni.

Od początku naszej kadencji staramy się wpisywać w potrzeby mieszkańców powiatu kolskiego oraz reagować na takie właśnie sytuację jak ta przy zbiegu ulic Staffa i ulicy Konopnickiej. Z naszego punktu widzenia jako zarządcy dróg powiatowych celem jest aby w nawierzchni nie było dziur uniemożliwiających jazdę i doprowadzających do szkód w samochodach, droga musi być bezpieczna dla jej użytkowników. Powiatowy Zarząd Dróg w Kole jako nasza jednostka stara się w swojej działalności uwzględniać właśnie te czynniki i podejmować działania, aby wystąpienie niekorzystnych zjawisk jak ta w omawianej sytuacji na ul. Konopnickiej, nie doprowadzała do obniżenia bezpieczeństwa i wygody ruchupowiedział Starosta Kolski Robert Kropidłowski.

Data utworzenia: 28 Maj 2021  11:55:19  Ostatnia edycja: 28 Maj 2021  11:56:40  Autor: Artur Szafrański