Piątek, 26 Kwietnia 2024 r.
Imieniny: Marzeny i Marii

„Fakty i plotki o smokach” - wręczono nagrody w powiatowym konkursie!!!

Rozdano nagrody w powiatowym konkursie plastycznym „Fakty i plotki o smokach”, zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole. Konkurs zainspirowany został książką „Fakty i plotki o smokach” Nikoli Kucharskiej (Wydawnictwo Nasza Księgarnia).

Od wydawcy: „Najwybitniejsze dzieło architektury cukrowej to zamek zbudowany z kostek cukru – fakt czy plotka? Najwięcej złóż krotoskały, smoczego przysmaku, znajduje się blisko jądra Ziemi – fakt czy plotka? Smoki potrafią polizać swój łokieć – fakt czy plotka? Ta niezwykła książka zawiera bardzo dużo faktów i jeszcze więcej plotek o smokach, ich zwyczajach i życiu. Dowiesz się z niej, kto wymyślił liczbę dyrdymalną, z kim smoki grają w bingo i czego uczą się w szkołach.”

Celami konkursu były: dobra zabawa i pobudzenie wyobraźni; rozwijanie wrażliwości estetycznej i artystycznej; eksponowanie dokonań artystycznych dzieci i młodzieży; tematem i zadaniem: eksploracja przestrzeni własnej wyobraźni, wymyślenie nowego gatunku smoka, przelanie jego obrazu na papier, zaskoczenie znawców i poszukiwaczy tych niesamowitych stworzeń.

Na konkurs nadesłano 120 prac z: Przedszkoli Miejskich: nr 1 w Kole, nr

3 w Kole (nauczycielki/koordynatorki: Daria Chmielewska, Janina Kupińska, Marta Maciejewska, Aleksandra Marciniak, Marzena Pączkowska), nr 5 w Kole (nauczycielka/koordynatorka – Katarzyna Tomczyk), nr 6 w Kole; Szkół Podstawowych w: Bierzwiennej Długiej (nauczycielka/koordynatorka – Anna Andrzejczak), Budkach Nowych, Dąbiu, Głębokiem (nauczycielka/koordynatorka – Marzena Bartłomiejczak), Karszewie, nr 1 w Kole, nr 2 w Kole (nauczycielki/koordynatorki – Joanna Starosta, Wioletta Tęgos), nr 3 w Kole (nauczycielka/koordynatorka – Renata Wabnic-Osowska), nr 5 w Kole, Osieku Wielkim, Przedczu (nauczycielki/koordynatorki – Magdalena Bińkowska, Emilia Kacprzak, Elżbieta Łuczak, Elżbieta Olkowska, Marzena Ozdowa); Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu (nauczycielka/koordynatorka – Arleta Radziemska).

Jury, powołane przez Organizatora konkursu, przyznało nagrody w

kategoriach:

Dzieci w wieku przedszkolnym:

I miejsce: Zuzanna Zając, Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole II miejsce: Ludmiła Hanefeld, Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole III miejsce: Maria Zalewska, Szkoła Podstawowa w Karszewie

Uczniowie klas 1-3 kolskich szkół podstawowych:

I miejsce: Łucja Baryła, kl. 2, Szkoła Podstawowa w Głębokiem II miejsce: Zofia Dziegińska, kl. 2, Szkoła Podstawowa w Głębokiem III miejsce: Liliana Kozerska, kl. 1 b, Szkoła Podstawowa w Przedczu

Uczniowie klas 4-6 kolskich szkół podstawowych:

I miejsce: Łucja Sierakowska, kl. 4, Szkoła Podstawowa w Głębokiem II miejsce: Nadia Andrzejczak, kl. 5, Szkoła Podstawowa w Głębokiem III miejsce: Jan Szymczak, kl. 4 b, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Uczniowie klas 7-8 kolskich szkół podstawowych:

I miejsce: Dominika Baryła, kl. 7, Szkoła Podstawowa w Głębokiem II miejsce: Maja Sierakowska, kl. 7, Szkoła Podstawowa w Głębokiem III miejsce: Gracjan Żakowski, kl. 7, Szkoła Podstawowa w Dąbiu

Nagrody - ufundowane przez Wesołe miasteczko i park rozrywki Smokolandia

- Koło – wręczone zostały 22 czerwca 2021 r. o g. 9:00 w Czytelni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.

źródło: PiMBP w Kole

Data utworzenia: 22 Czerwiec 2021  15:06:28  Ostatnia edycja: 22 Czerwiec 2021  15:11:54  Autor:

Dodane:25 Kwiecień 2024  21:17:39  |  Wydarzenia