Piątek, 19 Kwietnia 2024 r.
Imieniny: Adolfa i Leona

Spotkanie Starosty Kolskiego z Geodetami z terenu powiatu kolskiego.

Z inicjatywy Sławomira Piątkowskiego - Geodety Powiatowego w dniu 29 czerwca br., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kole odbyło się spotkanie z Geodetami z terenu powiatu kolskiego. Spotkanie otworzył Starosta Kolski Robert Kropidłowski, który powitał Geodetów, dziękując za tak liczne przybycie jak również zaproponował by spotkania odbywały się w miarę możliwości cykliczne, jeśli ze strony środowiska geodezyjnego będzie potrzeba.

W dalszej części, spotkanie prowadził Sławomir Piątkowski Geodeta Powiatowy, który poinformował o działaniach, które zostały zrealizowane od początku roku, między innymi takie jak: dalsza rozbudowa e-usług powiatowych z zakresu geodezji w postaci aplikacji: i.Narada, i.Projektant, i.Rzaczoznawca,  cyfryzacja szkiców. Został również poruszony temat wykonania inwentaryzacji punktów wysokościowej osnowy geodezyjnej, które to działanie są pierwszym etapem procesu przeliczenia bazy danych obecnie obowiązującego układu wysokościowego do układu   PL-EVRF2007-NH, wskazanego przepisami realizacji do 31.12.2023 roku. Zostały przedstawione plany dalszego prowadzenia i modernizacji baz danych prowadzonych przez starostę. Następnie przypomniano o obowiązku nałożonym na geodetów wynikającym z ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne, dotyczącego bezwzględnego przekazywania opracowań geodezyjnych z dniem 01.01.2022 w postaci pliku cyfrowego zapisanego w odpowiednim formacie i podpisanego podpisem elektronicznym. Zostały przedstawione również przez geodetę powiatowego statystyki korzystania z możliwości korzystania z tej formy przekazywania opracowań  w powiecie kolskim jak i na tle średniej w kraju. Omawiane były również aspekty aktualizacji baz danych w oparciu o przekazywane opracowania przez geodetów do starosty. Zostały przekazane również przez geodetów spostrzeżenia dotyczące trudności na jakie napotykają podczas wykonywania prac geodezyjnych oraz przekazywania opracowań geodezyjnych jak i możliwości usprawnienia obiegu dokumentacji między geodetami – a urzędem.
    Pomijając aspekty merytoryczne należy zauważyć, że była to pierwsza możliwość spotkania w formie stacjonarnej od momentu trwania pandemii COVID19, na którą to możliwość tak liczne odpowiedziało środowisko geodezyjne z naszego powiatu. Po zakończeniu dyskusji geodeta powiatowy podziękował za przybycie zgromadzonych, aktywny udział i możliwość spotkania w takiej formie.

Data utworzenia: 01 Lipiec 2021  14:00:45  Ostatnia edycja: 01 Lipiec 2021  14:03:38  Autor:

ZAPROSZENIE NA XI MARSZ PAMIĘCI

19 Kwiecień 2024 ,

Precz z mężczyznami

28 Kwiecień 2024 ,

Przygoda z afrykańską muzyką!!!

06 Maj 2024 ,

„KOBIECE PIĘKNO MUZYKĄ MALOWANE”

10 Maj 2024 ,

Dodane:18 Kwiecień 2024  22:51:30  |  Wydarzenia