Środa, 24 Kwietnia 2024 r.
Imieniny: Horacego i Fidelisa

Droga powiatowa Łuczywno – Drzewce oddana do użytku!!!

Dnia 6 lipca br., odbyło się również uroczyste oddanie drogi powiatowej nr 3206P Łuczywno – Drzewce, której budowa możliwa była dzięki ogromnemu dofinansowaniu z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 3.024.022,14 zł. Cała wartość inwestycji wyniosła 4.770.188,44 zł.

Decyzję o budowie nowego odcinka drogi powiatowej nr 3206P relacji Łuczywno-Drzewce podjęto w związku z koniecznością likwidacji drogi powiatowej nr 3214P i odcinka drogi powiatowej 3206P wynikającej z realizacji odkrywki węgla brunatnego „Drzewce” przez PAK Kopalnię Węgla Brunatnego Konin S.A.

Powiat Kolski na realizację tej inwestycji otrzymał dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Długość wybudowanego odcinka to 3,896 km natomiast wykonawcą przedsięwzięcia była firma Trans-Spili Sp. z o.o. Nowo wybudowany odcinek drogi powiatowej nie tylko poprawi infrastrukturę w tej części gminy Osiek Mały ale również będzie mieć pozytywny wpływ na rozwój turystyki i agroturystyki. Nowo wybudowana droga stanie się również nowym dogodnym połączeniem i skróceniem dojazdu do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu Starym.

Uroczystego przecięcia wstęgi już po raz drugi w dniu dzisiejszym dokonali Sekretarz Stanu, Zastępca Szefa w Kancelarii Rady Ministrów Zbigniew Hoffmann, Wojewoda Wielkopolskiego Michał Zieliński, Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Starosta Kolski Robert Kropidłowski jak również Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Robert Popkowski, Członek Zarządu PAK Kopalnia Węgla Brunatnego  Konin S.A. Paweł Markowski, Wójt Gminy Osiek Mały Marek Górczewski, Przewodniczący Rady Gminy Osiek Mały Sławomir Makarowicz, Członek Zarządu Powiatu Kolskiego Zbigniew Szarecki, Dyrektor PZD w Kole Grzegorz Kujawa, Prezes Zarządu  Trans-Spili Sp. z o.o. Licheń Stary Arleta Nowicka. W uroczystym oddaniu drogi uczestniczyli również Wicestarosta Kolski Sylwester Chęciński, Sekretarz Powiatu Artur Szafrański, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Dorota Szkudlarek, Radni Powiatu Kolskiego, Radni Gminy Osiek Mały, Z-ca Dyrektora PZD w Kole Anna Orchowska, Mieszkańcy miejscowości Drzewce, Łuczywno i Smulniki Osieckie.

Poświęcenia drogi oraz zaproszonych Gości dokonał ks. kan. Wojciech Szczepankiewicz Proboszcz  Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dębach Szlacheckich.

Data utworzenia: 06 Lipiec 2021  16:06:51  Ostatnia edycja: 07 Lipiec 2021  07:41:26  Autor:

Dodane:24 Kwiecień 2024  12:32:57  |  Wydarzenia