Gospodarze z powiatu kolskiego wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

2 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Koninie odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji regionalnego etapu XVIII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Konkurs jest organizowany przez KRUS od 2003 roku we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Głównym celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Tegoroczna edycja uzyskała Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Do udziału w tegorocznej XVIII edycji konkursu zgłoszono 906 gospodarstw indywidualnych z terenu całego kraju. W etapie regionalnym konkursu, o miano najbezpieczniejszego gospodarstwa rywalizowało 19 gospodarstw z terenów powiatów: konińskiego, kolskiego, tureckiego i słupeckiego.

Komisja konkursowa dokonała wizytacji i oceny gospodarstw, spośród których wytypowała laureatów oraz przyznała wyróżnienia specjalne, które otrzymali gospodarze z naszego powiatu.

Wyróżnienia specjalne zostały przyznane:

Panu Tomaszowi Leszczyńskiemu z miejscowości Łążek, gmina Kłodawa za stosowanie innowacyjnych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym oraz za stosowanie systemu rolnictwa precyzyjnego wykorzystującego wysoko rozwinięte technologie nawigacyjne i informatyczne

Państwu Jadwidze i Zbigniewowi Opas z miejscowości Dzierawy, gmina Koło oraz Państwu Janowi i Dorocie Podolskim z miejscowości Lubotyń, gmina Babiak za prowadzenie bezpiecznej hodowli bydła oraz wyróżniającą się estetykę gospodarstwa rolnego.

Wyróżnienie otrzymało także gospodarstwo Państwa Tadeusza i Renaty Chwiałkowskich z miejscowości Rzuchów, gmina Dąbie oraz gospodarstwo Państwa Małgorzaty i Andrzeja Kossowskich z miejscowości Zakrzewek, gmina Sompolno.

Wszyscy gospodarze otrzymali cenne nagrody, których fundatorami była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia  Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy, Starostwo Powiatowe w Kole, Wielkopolska Izba Rolnicza, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Nagrody wręczyli: Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Ryszard Bartosik, Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Starosta Kolski – Robert Kropidłowski, Z-ca Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Poznaniu – Andrzej Okpisz, Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Koninie – Katarzyna Rzepecka-Andrzejak, z-ca Dyrektora WOR ARiMR w Poznaniu –Krzysztof Żok, Dyrektor KOWR w Poznaniu – Bogdan Fleming, Członek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych - Jolanta Nawrocka, Kierownik Biura Powiatowego WIR w Kole -   Magdalena Kołodziejek.

Data utworzenia: 08 Lipiec 2021  10:28:32  Ostatnia edycja: 08 Lipiec 2021  10:51:17  Autor: