Czwartek, 8 Czerwca 2023 r.
Imieniny: Maksyma i Seweryna

Strażacy z PSP w Kole odwiedzili najmłodszych Czytelników PiMBP w Kole!!!

To było niezapomniane spotkanie. Najmłodsi czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole gościli st. sekc. Karola Łukaskiego, kapt. Sebastiana Świątka, mł. ogn. Rafała Marciniaka, st. str. Pawła Filipczaka, str. Mateusza Drążkowskiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole.

Strażacy przeprowadzili dla dzieci warsztaty szkoleniowe z wykorzystaniem mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego – zaprezentowali zagrożenia pożarowe i inne niebezpieczne zdarzenia, jakie mogą mieć miejsce w domu. Omówili sposoby zapobiegania zagrożeniom. Przypomnieli również: numery telefonów alarmowych, zasady zgłaszania pod numer alarmowy oraz jak zachować się podczas pożaru. Poinformowali o korzyściach, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. Przypomnieli o obowiązku okresowego dokonywania przeglądu i czyszczenia przewodów kominowych oraz sprawdzenia instalacji wentylacyjnych. Zapoznali dzieci z kampanią społeczną „Zamknij Zanim Zaśniesz”. Zachęcali uczestników spotkania do zamykania drzwi do sypialni (to o co najmniej kilkanaście minut wydłuża czas, w którym w momencie pożaru utrzymają się warunki do przeżycia, jest to też bezcenny czas dla strażaków na ratowanie życia ludzkiego).

Na koniec zapoznali dzieci z pracą strażaka, zaprezentowali i omówili sprzęt ratowniczo-gaśniczy będący na wyposażeniu wozu bojowego. Dzieci w zachwycie! W pracy plastycznej, która dotyczyła najwspanialszej chwili jakiej kiedykolwiek doświadczyły… namalowały dzisiejsze spotkanie ze strażakami. To o czymś świadczy. Niezmiennie, i to już od wielu lat, strażacy, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, zajmują pierwsze miejsce na podium wśród zawodów, które budzą nasze największe zaufanie.

źródło: PiMBP w Kole

Data utworzenia: 09 Lipiec 2021  14:43:45  Ostatnia edycja: 09 Lipiec 2021  14:48:34  Autor: Katarzyna Nowicka

Turystyka
w Powiecie Kolskim

Najbliższe wydarzenia

Multimedia wideo

Uroczyste otwarcie wyremontowanych sal porodowych

Dodane:07 Czerwiec 2023  21:09:32  |  Kronika wideo

Przydatne linki

(063) 26 -17 -836     starostwo@starostwokolskie.pl    www.starostwokolskie.pl

Starostwo Kolskie

 • ul. Sienkiewicza 21/23
  62-600 Koło
 • Sekretariat (063) 26 -17 -836
  Biuro podawcze (063) 26-17-841
  fax: (063) 27- 25- 825
 • starostwo@starostwokolskie.pl
 • poniedziałek- piątek
  godz. 7:30 – 15:30
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Realizacja: F&A MEDIA