Piątek, 26 Kwietnia 2024 r.
Imieniny: Marzeny i Marii

Strażacy z PSP w Kole odwiedzili najmłodszych Czytelników PiMBP w Kole!!!

To było niezapomniane spotkanie. Najmłodsi czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole gościli st. sekc. Karola Łukaskiego, kapt. Sebastiana Świątka, mł. ogn. Rafała Marciniaka, st. str. Pawła Filipczaka, str. Mateusza Drążkowskiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole.

Strażacy przeprowadzili dla dzieci warsztaty szkoleniowe z wykorzystaniem mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego – zaprezentowali zagrożenia pożarowe i inne niebezpieczne zdarzenia, jakie mogą mieć miejsce w domu. Omówili sposoby zapobiegania zagrożeniom. Przypomnieli również: numery telefonów alarmowych, zasady zgłaszania pod numer alarmowy oraz jak zachować się podczas pożaru. Poinformowali o korzyściach, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. Przypomnieli o obowiązku okresowego dokonywania przeglądu i czyszczenia przewodów kominowych oraz sprawdzenia instalacji wentylacyjnych. Zapoznali dzieci z kampanią społeczną „Zamknij Zanim Zaśniesz”. Zachęcali uczestników spotkania do zamykania drzwi do sypialni (to o co najmniej kilkanaście minut wydłuża czas, w którym w momencie pożaru utrzymają się warunki do przeżycia, jest to też bezcenny czas dla strażaków na ratowanie życia ludzkiego).

Na koniec zapoznali dzieci z pracą strażaka, zaprezentowali i omówili sprzęt ratowniczo-gaśniczy będący na wyposażeniu wozu bojowego. Dzieci w zachwycie! W pracy plastycznej, która dotyczyła najwspanialszej chwili jakiej kiedykolwiek doświadczyły… namalowały dzisiejsze spotkanie ze strażakami. To o czymś świadczy. Niezmiennie, i to już od wielu lat, strażacy, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, zajmują pierwsze miejsce na podium wśród zawodów, które budzą nasze największe zaufanie.

źródło: PiMBP w Kole

Data utworzenia: 09 Lipiec 2021  14:43:45  Ostatnia edycja: 09 Lipiec 2021  14:48:34  Autor:

Dodane:26 Kwiecień 2024  14:40:06  |  Wydarzenia