Czwartek, 28 Marca 2024 r.
Imieniny: Anieli i Jana

2. POWIATOWA GALA MISTRZÓW POWIATU KOLSKIEGO!!!

W czwartkowe popołudnie, 23 września w Zajeździe Leśnym w Borysławicach Kościelnych miała miejsce 2. Powiatowa Gala Mistrzów Powiatu Kolskiego, która kolejny raz pokazała nam wszystkim jak wiele mamy wspaniałych, utalentowanych Osób w powiecie. Swoją ciężką pracą nagrodzone osoby pokazały, że zasługują na miano Mistrzów Powiatu.

To mistrzowskie wydarzenie poprowadzili  jak zawsze zjawiskowi i uroczy Dorota Szkudlarek oraz Radosław Małecki, natomiast te ulotne chwile uchwycił na zdjęciach nieoceniony człowiek wielu talentów Artur Szafrański. W przerwach między kategoriami swoim pięknym śpiewem prezentowały się Dziewczyny z zespołu EFFATHA. Gwiązdą tegorocznej 2. Powiatowej Gali Mistrzów Powiiatu Kolskiego była przeurocza Pani Katarzyna Pakosinska

Podczas gali wręczono podziękowania oraz statuetki Mistrza Powiatu 54 osobom w czterech Kategoriach:  Działalność kulturalna, Sport, Działalność społeczna oraz Przyjaciel Powiatu Kolskiego.

Z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu Kolskiego Marka Świątka statuetkę Mistrza w kategorii Działalność społeczna otrzymali:

1. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Przyjaciele   Świętego Mikołaja

2. Stowarzyszenie "W Koło Pomagam"

3. Polski Związek Niewidomych

4. Pani Ada Brzoska

5. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Kłodawie

6. Pan Jakub Zawilski

7. Pan Kazimierz Kasperkiewicz

8. Pani Aldona Wróbel

9. Pani Jolanta Ruchlewicz- Oblizajek.

Do wręczenia statuetek w kategorii Sport poproszony został Starosta Kolski Robert Kropidłowski. Statuetki dostali następujący Mistrzowie sportu:

1. Dariusz Borowiak

23. Grzegorz Mójta

24. Damian Fabiniak (kulturysta) Kłodawa

25. Edward Dereszewski

Wicestarosta Powiatu Kolskiego Sylwester Chęciński wręczył statuetki Mistrzom w kategorii Działalność kulturalna, a byli nimi:

1. Jakub Lewicki

2. Stowarzyszenie "DOM" z Dobrowa

3. Olga Bejm w imieniu której statuetkę odebrał Tato

4. Maja Żylińska

5. Jakub Przybyłowicz

6. Zespół taneczny MUZA MDK KOŁO"

7. Manufaktura Piosenki Harcerskiej Wartaki

8. Adam Szymczak

9. Adam Grabowski

10. Grażyna Niewiarowska

11. Zdzisław Biernat

12. Bożena Gronert.-Ubych

13. Otylia Polewska

Wśród nominowanych w tej kategorii znalazł się Pan Władysław Zieleśkiewicz, który niestety odszedł na wieczny odpoczynek 21 września. Chwilą ciszy oraz modlitwą uczczono pamięć śp. Władysława Zieleśkiewicza.

Przyjaciołom Powiatu Kolskiego statuetki wręczył Pan Poseł na Sejm RP Leszek Galemba. Wśród nominowanych znaleźli się:

1. Monika i Grzegorz Grabowscy

2. Jarosław Kawka

3. Teresa i Krzysztof Góreccy

4. Marianna i Jan Kacprzak

5. Renata i Wojciech Estkowscy

6. Piotr Opas

Na koniec przygotowana została niespodzianka dla Pana Starosty, który to został OSOBOWOŚCIĄ ROKU 2020  w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego. Z rąk Pani Haliny Musiałek i Hanny Kaftan otrzymał naszą powiatową statuetkę symbolizującą:

1. STAROSTA KOLSKI od 2018

2. OSOBOWOŚĆ ROKU 2020

3. KOMENDANT KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W KOLE OD 2006 DO 2018 ROKU

4. WSPANIAŁY CZŁOWIEK OD URODZENIA .

Data utworzenia: 27 Wrzesień 2021  15:08:34  Ostatnia edycja: 27 Wrzesień 2021  15:09:48  Autor:

Dodane:28 Marzec 2024  14:43:31  |  Wydarzenia