Piątek, 26 Kwietnia 2024 r.
Imieniny: Marzeny i Marii

Kolski szpital z nowym ambulansem!!!

W dzisiejszy poranek Radni Powiatu Kolskiego tuż przed sesją mieli okazję zobaczyć nowy ambulans typu "C", na który Powiat Kolski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 500.000,00 zł. Zakupiono ambulans typu „C” wraz ze sprzętem i wyposażeniem medycznym, na potrzeby Zespołów Ratownictwa Medycznego SP ZOZ w Kole. Zakupiony ambulans wykorzystywany będzie jako jednostka intensywnej opieki, zaawansowanego leczenia i monitorowania pacjentów – biorąc udział w najcięższych przypadkach zagrożenia życia i zdrowia.

Ambulans typu C szt. 1 typu furgon o dopuszczalnej masie całkowitej  do 3,5 t ,  o pojemności minimalnej 2100 cm3, podstawowe wyposażenie ambulansu:  autoalarm, i imobilizer, przednie i boczne poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, fabryczne reflektory, fabryczna klimatyzacja, czujniki światła i deszczu, przedział medyczny wyposażony w zestawy szafek i półek zabezpieczonych przed wypadnięciem umieszczonych tam przedmiotów, zabezpieczenia urządzeń oraz elementów wyposażenia przed przemieszczaniem w czasie jazdy, miejsce na instalacje tlenową -  uchwyty ścienne i sufitowe dla personelu,  sygnalizacja uprzywilejowania.,  podstawa pod nosze   główne – mechaniczna laweta  umożliwiająca wjazd noszy głównych, oznakowanie zewnętrzne ambulansu (wzory graficzne, pasy odblaskowe), zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 18.10.2010 r., dodatkowe wyposażenie ambulansu; gaśnica zamontowana w przedziale medycznym, urządzenie do wybijania szyb, kamera cofania.

Wyposażenie medyczne:

1. Urządzenie do mechanicznej  kompresji klatki piersiowej, zasilane za pomocą akumulatorów, w komplecie z torbą transportową – 1 szt.

2. Defibrylator – aparat przenośny z torbą transportową i uchwytem karetkowym zasilanie akumulatorowe, 12 odprowadzeń, EKG - 1 szt.

3. Krzesło transportowe z demontowanym systemem płozowym, udźwig maksymalny 240 kg – 1 szt.

4. Nosze główne z systemem szybkiego i bezpiecznego połączenia z podstawą , obciążenie dopuszczalne  min. 250 kg – 1 szt.

5 Nosze podbierakowe – 1 szt.

6. Ssak akumulatorowo-sieciowy – 1 szt.

7. Nosze płachtowe wykonane z materiału vinylowego

Data utworzenia: 30 Wrzesień 2021  09:55:34  Ostatnia edycja: 30 Wrzesień 2021  10:01:58  Autor:

Dodane:26 Kwiecień 2024  14:40:06  |  Wydarzenia