Wtorek, 23 Kwietnia 2024 r.
Imieniny: Jerzego i Wojciecha

Porządek obrad XLVII Sesji Rady Powiatu Kolskiego

22 grudnia 2021 roku w trybie zdalnym odbędzie się XLVII Sesja Rady Powiatu Kolskiego.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji przez Przewodniczącego Rady Powiatu.
  2.  Powitanie.
  3. Stwierdzenie quorum.
  4. Przyjęcie protokołu z XLVI sesji.
  5.  Przyjęcie porządku obrad.
  6. Informacja Starosty z działalności międzysesyjnej Zarządu.
  7.  Zapytania i interpelacje.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia planu kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Kolskiego na 2022r.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie rocznego planu pracy Rady Powiatu Kolskiego na 2022 rok.
  10.  Podjęcie uchwały w sprawie rocznego planu pracy stałych Komisji Rady Powiatu Kolskiego na 2022 rok.
  11.  Podjęcie uchwały w sprawie podniesienia wysokości wynagrodzenia dla rodzin zastępczych zawodowych pełniących funkcję pogotowia rodzinnego.
  12.  Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2022-2026.
  13.  Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXXVIII/270/2021 Rady Powiatu Kolskiego z dnia 25 marca 2021 roku w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji  Osób Niepełnosprawnych przypadających na realizację określonych zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powicie Kolskim w 2021r.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Kolskiego na 2021r.
  15.   Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kolskiego na lata 2022-2027.

a) przedstawienie projektu uchwały przez Starostę Kolskiego,

b)  przedstawienie uchwały Zarządu Powiatu Kolskiego w sprawie wyboru długości okresu stosowanego do wyliczenia relacji określonej w art. 243 ustawy o finansach publicznych;

c) odczytanie opinii stałych Komisji Rady Powiatu, w tym opinii Komisji Budżetu i Finansów,

d) odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej,

e) przedstawienie uchwały Zarządu Powiatu w sprawie wniosku o wprowadzenie poprawek do projektu wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Kolskiego na lata 2022-2027,

f)  dyskusja,

g) głosowanie w sprawie poprawek do projektu Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kolskiego na lata 2022-2027,

h)  głosowanie projektu uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2022-2027 wraz z poprawkami.

16.  Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia budżetu Powiatu Kolskiego na 2022r.

a)  przedstawienie projektu uchwały budżetowej przez Starostę Kolskiego,

b) odczytanie opinii stałych Komisji Rady Powiatu, w tym Komisji Budżetu i Finansów,

c)  odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej,

d)  przedstawienie uchwały Zarządu Powiatu w sprawie wniosku o wprowadzenie poprawek do projektu budżetu Powiatu Kolskiego na 2022 r.,

e)  dyskusja,

f)  głosowanie w sprawie poprawek do projektu budżetu Powiatu Kolskiego na 2022r.,

g)  głosowanie w sprawie projektu uchwały budżetowej wraz z poprawkami.

17.   Odpowiedzi na zapytania i interpelacje.

18.   Wolne głosy i wnioski.

19.   Zamknięcie obrad.

Rady Powiatu Kolskiego

/-/Marek Świątek

W związku z trwającym stanem epidemii w obrady sesji odbędą się w trybie zdalnym. Zainteresowani mogą śledzić przebieg obrad za pośrednictwem transmisji on-line dostępnej na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Kole w zakładce  "Rada Powiatu Kolskiego" oraz stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kole w zakładce "Transmisje on-line".

Data utworzenia: 21 Grudzień 2021  15:17:23  Ostatnia edycja: 21 Grudzień 2021  15:20:05  Autor:

Dodane:23 Kwiecień 2024  01:07:35  |  Wydarzenia