Wtorek, 30 Maja 2023 r.
Imieniny: Ferdynanda i Feliksa

SOSW w Kole laureatem konkursu SKO Blog Miesiąca!!!

Postawili na przedsiębiorczość i zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu SKO.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Świętego Mikołaja w Kole, który bardzo aktywnie działa w SKO, po raz piąty został nagrodzony tytułem „SKO Blog Miesiąca.”

Konkurs „SKO Blog Miesiąca” ma charakter edukacyjny. Jego celem jest w szczególności propagowanie idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach założeń SKO oraz promowanie postaw współpracy w grupie. W rywalizacji uczestniczą szkoły, które prowadzą blogi na platformie SzkolneBlogi.pl, gdzie prezentują swoje  działania związane z uczestnictwem w Programie SKO. Co miesiąc w danym roku szkolnym, w okresie od września do czerwca, specjalnie powołana Komisja Konkursowa dokonuje oceny blogów.

Zrealizowane w placówce działania w grudniu 2021r., opisywane następnie na stronach szkolnego bloga, piąty raz  doprowadziły do zdobycia głównej nagrody. Tematem przewodnim grudniowej edycji konkursu była przedsiębiorczość, w ramach której m.in. przeprowadzono szereg lekcji, zrealizowano projekt edukacyjny „Miesiąc przedsiębiorczości SKO” i ogólnopolski konkurs ekonomiczno-matematyczny „Ekonomia na Szkolnych Blogach” oraz utworzono „Kawiarenkę u Lokatki i Mikołaja”. Zdobycie tegorocznej nagrody i tytułu laureata związane jest także z wygraniem kart prepaid do sklepów sieci Empik i upominków- gadżetów SKO. Co ważne, prowadzony przez placówkę blog przyczynia się również do promocji szkoły, miasta i powiatu, co widać po wielu pozytywnych wpisach internautów z całej Polski.

Opiekunowie SKO w SOSW w Kole bardzo dziękują wszystkim, którzy odwiedzają i głosują na szkolnego bloga, nadal licząc na Państwa głosy i komentarze.

O działalności SKO w SOSW w Kole można przeczytać  na platformie Szkolne Blogi, gdzie placówka umieszcza najważniejsze wydarzenia z życia szkoły oraz działania z zakresu przedsiębiorczości i edukacji ekonomicznej uczniów: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sosw-kolo/

źródło: SOSW w Kole

Gratulujemy już po raz piąty wygranej w konkursie wszystkim zaangażowanym Nauczycielom i oczywiście Uczniom którzy postawili na przedsiębiorczość.

 

Data utworzenia: 26 Styczeń 2022  07:55:36  Ostatnia edycja: 26 Styczeń 2022  08:12:03  Autor: Katarzyna Nowicka

Turystyka
w Powiecie Kolskim

Najbliższe wydarzenia

Multimedia wideo

Uroczyste otwarcie wyremontowanych sal porodowych

Dodane:30 Maj 2023  06:47:35  |  Kronika wideo

Przydatne linki

(063) 26 -17 -836     starostwo@starostwokolskie.pl    www.starostwokolskie.pl

Starostwo Kolskie

 • ul. Sienkiewicza 21/23
  62-600 Koło
 • Sekretariat (063) 26 -17 -836
  Biuro podawcze (063) 26-17-841
  fax: (063) 27- 25- 825
 • starostwo@starostwokolskie.pl
 • poniedziałek- piątek
  godz. 7:30 – 15:30
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Realizacja: F&A MEDIA