Sobota, 20 Kwietnia 2024 r.
Imieniny: Agnieszki i Czesława

Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Uroczystości 231. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęliśmy odśpiewaniem Hymnu przy pięknych dźwiękach Orkiestry Dętej OSP Koło wciągnięciem flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt.

Po dwóch latach pandemii dane było licznie zgromadzonym delegacjom: Posłem na Sejm RP Leszkiem Galembą, Radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Robertem Popkowskim, władzom Powiatu Kolskiego na czele ze Starostą Kolskim Robertem Kropidłowskim, Wicestarostą Kolskim Sylwestrem Chęcińskim,  Członkiem Zarządu Powiatu Kolskiego Waldemarem Banasiakiem, władzom Miasta Koła na czele z Burmistrzem Krzysztofem Witkowskim, Przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Sobolewskim,  Komendantem Powiatowej PSP w Kole bryg. Krzysztofem Żurawikiem, Komendantem Powiatowego Policji w Kole mł.insp. Jackiem Brzęckim, I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Kole podinsp. Przemysławem Czarneckim, Kombatantami Wojennymi RP, partiami politycznymi, stowarzyszeniami, instytucjami, związkami,  szkołami, Ochotniczą Strażą Pożarną Koło nad Wartą,  Młodzieżową Drużyną Pożarniczą OSP Koło nad Wartą wspólnie cieszyć się "ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny" jak też zapisane jest w księgach według Ignacego Potockiego i Hugo Kołłątaja, czym właśnie była Konstytucja 3 maja.
Po odnowieniu ducha, nakarmienia się Słowem i Ciała Jezusa Chrystusa podczas Eucharystii, kmdr. ppor. Robert Jokiel poprowadził delegacje przed tablicę upamiętniająca Konstytucje 3 maja, gdzie złożone zostały wiązanki kwiatów. Na koniec uroczystości Starosta Kolski podziękował wszystkim zgromadzonym za przybycie,  wszystkim tym którzy zaangażowali się w organizację obchodów, życząc na koniec miłego świętowania.

Data utworzenia: 04 Maj 2022  15:02:46  Ostatnia edycja: 04 Maj 2022  15:04:49  Autor:

Dodane:20 Kwiecień 2024  07:41:42  |  Wydarzenia