Niedziela, 26 Czerwca 2022 r.
Imieniny: Jana i Pawła

KRUS - podsumowanie etapu regionalnego XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci

17 czerwca br., w Starostwie Powiatowym w Kole odbyło się uroczyste podsumowanie etapu regionalnego XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy" oraz wręczenie nagród laureatom.

Konkurs został zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.
Do tegorocznej XII edycji konkursu na etapie regionalnym swoje prace zgłosiło 322 uczniów z 17 szkół podstawowych.
Regionalna komisja konkursowa wyłoniła 6 laureatów i przyznała 2 wyróżnienia.

Wręczenia nagród dokonali Poseł na Sejm RR, wiceprzewodniczący komisji rolnictwa i rozwoju wsi Leszek Galemba, Wicestarosta Kolski Sylwester Chęciński, Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Kole Monika Banasiak, Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński, Kierownik Biura Powiatowego AR i MR w Kole Adam Marciniak, Główny Specjalista Państwowej Inspekcji Pracy Oddział w Koninie Grzegorz Dutkiewicz, Z-ca Przewodniczącego Rady Powiatu Mariusz Kozajda, członek Zarządu Powiatu Kolskiego Zbigniew Szarecki oraz Instruktor MDK w Kole Arkadiusz Gołembowski.
W uroczystym rozdaniu nagród zdolnym dzieciom i młodzieży wzięli również udział Radny Powiatu Kolskiego Jarosław Sobański, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kole Dorota Szkudlarek, Samodzielny Inspektor ds. prewencji Placówki Terenowej KRUS w Kole Tomasz Jaworski, Dyrektorzy szkół oraz Rodzice nagrodzonych.

W I grupie (klasy 0-III) laureatami konkursu zostali:

I miejsce – ALEKSANDRA MARIA KRAWCZYK
Klasa I z Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Faustyny w Pniewie,
II miejsce – KRYSTIAN ŚWIDER
Klasa III Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bylicach Kolonii
III miejsce – MARCIN POKORSKI
Klasa III Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

W II grupie wiekowej (klasy IV-VIII) laureatami konkursu zostali:

I miejsce – WIKTORIA DŁUBALSKA
Klasa IV Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego w Lubstowie,
II miejsce – ZUZANNA FURMAŃSKA
Klasa  VII Szkoła Podstawowa im. Wisławy Szymborskiej w Kiełczewie Smużnym Pierwszym,
III miejsce – KAROLINA GRABARCZYK
Klasa  IV Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Łubiance.

Wyróżnienia otrzymali:

ALAN JANICKI-KRYSZTOFOWICZ i ADAMA ZIELIŃSKI ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Lubstowie

Podczas uroczystości nagrodzono także BARTŁOMIEJA BUDZIŃSKIEGO ucznia klasy ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chełmnie, który otrzymał wyróżnienie na etapie wojewódzkim konkursu na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym, zorganizowanego także przez KRUS.

 

źródło tekstu: KRUS KOŁO

Data utworzenia: 22 Czerwiec 2022  14:07:50  Ostatnia edycja: 22 Czerwiec 2022  14:31:17  Autor: Katarzyna Nowicka

Turystyka
w Powiecie Kolskim

Najbliższe wydarzenia

Multimedia wideo

DZIEŃ BABCI I DZIADKA!!!

Dodane:25 Czerwiec 2022  20:12:57  |  Inne

Przydatne linki

(063) 26 -17 -836     starostwo@starostwokolskie.pl    www.starostwokolskie.pl

Starostwo Kolskie

  • ul. Sienkiewicza 21/23
    62-600 Koło
  • Sekretariat (063) 26 -17 -836
    Biuro podawcze (063) 26-17-841
    fax: (063) 27- 25- 825
  • starostwo@starostwokolskie.pl
  • poniedziałek- piątek
    godz. 7:30 – 15:30
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Realizacja: F&A MEDIA