Dwubój o Puchar Starosty Kolskiego dla dzieci i młodzieży

2 lipca 2022 roku odbył się dwubój o Puchar Starosty Kolskiego.

Na sobotnie przedpołudnie 2 lipca 2022 roku  Starostwo Powiatowe, Muzeum Technik Ceramicznych oraz Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” zaprosiły młodych mieszkańców Koła jak i z jego okolic do Ośrodka Ligi Obrony Kraju w Kole przy ul. Pułaskiego 8 na  Dwubój Sportowo Obrony o Puchar  Starosty Kolskiego. Tą imprezą ,jego młodzi uczestnicy wraz z opiekunami jak wspomniał kierownik Klubu LOK witając przybyłych powitali tegoroczne wakacje  letnie a także uczcili pamięć pomordowanych ich rówieśników ukraińskich przez rosyjskiego agresora w trwającej obecnie wojnie  na Ukrainie. Na zaproszenie stawiło się wielu chętnych .Zanim rozpoczęli oni rywalizację sportową w strzelaniu  z pneumatyka do tarczy i rzutach granatem F1 do celu poinstruowani zostali przez kierownika Klubu LOK o zachowaniu bezpieczeństwa na strzelnicy , zapoznali się z techniką oddania celnego strzału a także i  celnych rzutów granatem do celu.

Każdy z uczestników oddał po 8 strzałów do tarczy z odległości 10 m. od stanowiska strzeleckiego. W kategorii dziewcząt dobry wynik osiągnęła z 33 pkt. 15 letnia Jessica Kwiatkowski przed swoją siostrą bliźniaczką  Dianą Kwiatkowski 16 pkt.,kolejne miejsce z 15 pkt zajęła 16 letnia Amelia Nowicka .Jednak nie zostały one sklasyfikowane gdyż nie uczestniczyły w kolejnej punktowanej konkurencji ,rzutach granatem. W grupie dziewcząt czwarte miejsce  zajęła 13 letnia Natalia Marciniak.

W grupie chłopców z 46 pkt zwyciężył 13 letni Dominik Grabowski przed 16 letnim Emanuelem Szadkowskim z 42 pkt oraz przed 12 letnim Bartkiem Chęcińskim z 37 pkt. Kolejne miejsca zajęli 11 letni Adam Studziński  z 35 pkt i 11 letni Oliwier Bugaj z 22 pkt. Niezwykle pasjonująca była rywalizacja w grupie juniorów w wieku lat 5 do lat 10. Strzelali oni do tarczy z inną punktacją W grupie dziewcząt strzelaniem i w rzutach granatem  zwyciężyła 8 letnia Kinga Ziemniak osiągając jak na jej wiek b. dobry wynik bo aż w sumie 56 pkt  przed swoją siostrą 10 letnią Aleksandrą Ziemniak z 49 pkt. w grupie chłopców zwyciężył 9 letni Bartosz Marciniak z 52 pkt. W grupie juniorów młodszych z 64 pkt  zwyciężył  8 letni Natan Wojewoda  przed 5 letnim Bruno Bączkowskim  z 62 pkt  oraz przed 5 letnim  Sewerynem Bednarkiem 61 pkt. 5 letni Wojtek Chęciński uzyskał 47 pkt a 7 letni Jakub Bednarek w sumie 42 pkt.

Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych za 1,2 i 3 m-ca nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami .Wszyscy zawodnicy obdarowani zostali upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe  w Kole i dyplomami opracowanymi przez  Muzeum Technik Ceramicznych w Kole. Puchary,nagrody, dyplomy wręczył uczestnikom Wicestarosta Kolski Sylwester Chęciński wspólnie z Andrzejem Kowalskim i Tomaszem Nuszkiewiczem dyrektorem Kolskiego Muzeum. Wspaniałą pizzę ufundowała Restauracja K-2 z Koła a słodkie czereśnie dla dzieci Pani Justyna Wadecka - Bączkowska. Posiłek przygotowała Małgorzata Stężewska . DZIĘKUJEMY !!!
Zawody prowadził Andrzej Kowalski wspierany przez Marcina Bednarka.
WSZYSTKIM  DZIECIOM  ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH WAKACJI.

foto i tekst: Ryszard Borysiewicz

Data utworzenia: 05 Lipiec 2022  12:43:12  Ostatnia edycja: 05 Lipiec 2022  12:50:39  Autor: