Czwartek, 25 Kwietnia 2024 r.
Imieniny: Marka i Jarosława

SOSW w Kole w programie edukacji ekonomicznej SKO PKO Banku Polskiego

SOSW w Kole wśród najlepszych szkół w Polsce realizujących program edukacji ekonomicznej SKO PKO Banku Polskiego.

W organizowanym od ponad 50 lat konkursie bank co roku nagradza setki szkół oraz nauczycieli zaangażowanych w edukację dzieci realizowaną w ramach programu Szkolnych Kas Oszczędności. Działania pod szyldem SKO mają na celu zdobywanie i kształtowanie przez uczniów kompetencji niezbędnych do funkcjonowania we współczesnym świecie. Inicjatywy pod patronatem Szkolnych Kas Oszczędności dotyczą m.in.: nauki oszczędzania, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia oraz cyberbezpieczeństwa. Rywalizacja odbywa się w dwóch etapach: regionalnym oraz krajowym, do którego przechodzi 10 najlepszych placówek.  Wśród laureatów etapu regionalnego znalazła się Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole zdobywając nagrodę II stopnia i Srebrną Odznakę SKO, natomiast Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Świętego Mikołaja w Kole przeszedł do etapu krajowego i ma szansę na zdobycie jednej z trzech nagród głównych                     w wysokości 20 tys. zł, 15 tys. zł, 10 tys. zł brutto ( odpowiednio za trzy pierwsze miejsca              w konkursie) oraz 10 tys. zł brutto – jako Nagroda Internautów.  Sukces cieszy tym bardziej, iż kolski Ośrodek jest jedyną w Polsce placówką kształcenia specjalnego, która znalazła się wśród  najlepszych szkół w kraju. W związku z powyższym, opiekunowie SKO oraz cała społeczność SOSW w Kole proszą mieszkańców Koła i powiatu kolskiego o wsparcie i oddawanie głosów na prezentację konkursową  zamieszczoną na stronie organizatora pod poniższym linkiem:

Głosowanie potrwa do 10 września 2022 r. do godz. 13:00 ,a  każdy z Internautów  może oddać tylko 1 głos, który należy potwierdzić klikając na link przysłany na pocztę e-mail głosującego.

źródło: SOSW w Kole

Data utworzenia: 07 Wrzesień 2022  13:44:31  Ostatnia edycja: 07 Wrzesień 2022  13:51:03  Autor:

Dodane:25 Kwiecień 2024  10:55:33  |  Wydarzenia