Piątek, 26 Kwietnia 2024 r.
Imieniny: Marzeny i Marii

Nabór na radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

Komisja Wyborcza do przeprowadzenia wyborów Radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego I kadencji ogłasza nabór wniosków na Radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego I kadencji. Młodzieżowy Sejmik Województwa Wielkopolskiego składający się z 39 radnych, przedstawicieli młodzieży z Województwa Wielkopolskiego, stanowić będzie organ o charakterze konsultacyjnym, doradczym oraz inicjatywnym.

Kto może zostać Radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego?

Każdy mieszkaniec województwa wielkopolskiego, który najpóźniej w dniu 30 kwietnia 2023 roku ukończy 15 lat i nie przekroczy 20 roku życia.

Nabór rozpoczyna się 2 stycznia roku, a kończy 28 lutego 2023 roku.

Wymagane dokumenty

• formularz zgłoszeniowy dla kandydata na Radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego (załącznik nr 2 do Statutu);
  • rekomendacja samorządu uczniowskiego szkoły, której kandydat jest uczniem lub samorządu studenckiego uczelni, której jest studentem lub organizacji pozarządowej z terenu województwa wielkopolskiego, w której działalność jest zaangażowany;
    samodzielnie napisana praca na temat Wielkopolska moich marzeń – Moja praca na rzecz Województwa Wielkopolskiego (do 4 000 znaków);
  • zgoda na kandydowanie oraz sprawowanie mandatu Radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – w przypadku kandydata niepełnoletniego wymagana jest również zgoda rodzica lub opiekuna prawnego;
  • zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz upublicznienie koniecznych informacji wskazanych w formularzu zgłoszeniowym – w przypadku kandydata niepełnoletniego wymagana jest również zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Wszystkie powyższe dokumenty zawierające własnoręczny podpis kandydata na Radnego, a w przypadku kandydata niepełnoletniego również podpis rodzica lub opiekuna prawnego, należy przesłać do 28 lutego 2023 roku na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu – Kancelaria Sejmiku
al. Niepodległości 34
61-714 Poznań
(z dopiskiem na kopercie „Młodzieżowy Sejmik” oraz wskazaniem numeru okręgu wyborczego wg załącznika nr 1 do Statutu) lub złożyć do 28 lutego 2023 roku w Kancelarii Ogólnej Urzędu w zamkniętej kopercie (z dopiskiem na kopercie „Młodzieżowy Sejmik” oraz wskazaniem numeru okręgu wyborczego wg załącznika nr 1 do Statutu).

O zachowaniu terminu decyduje data stempla pocztowego lub data stempla potwierdzającego złożenie dokumentów w Kancelarii Ogólnej.

Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego:  https://www.umww.pl/mlodziezowy-sejmik

Data utworzenia: 11 Styczeń 2023  13:35:39  Ostatnia edycja: 11 Styczeń 2023  13:43:12  Autor:

Dodane:26 Kwiecień 2024  14:40:06  |  Wydarzenia