Piątek, 19 Kwietnia 2024 r.
Imieniny: Adolfa i Leona

Przekazanie przez firmę GLASPO Sp. z o.o. Medycznych Toreb R1 dla jednostek OSP z powiatu kolskiego

Firma GLASPO Sp. z o.o. ufundowała Medyczne Torby R1 dla 27 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

28 marca 2023 roku w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kole odbyło się uroczyste przekazanie Medycznych Toreb R1, ufundowanych przez firmę GLASPO Sp. z o.o. z siedzibą w Domaninie dla 27 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kolskiego.

W uroczystości udział wzięli między innymi:

- fundator - Piotr Opas – członek Zarządu GLASPO Sp. z o.o. i jednocześnie członek Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej,

- fundator – Tomasz Opas – członek Zarządu GLASPO Sp. z o.o. i jednocześnie strażak OSP,

- Starosta Kolski Robert Kropidłowski i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kole,

- Radni Powiatu Kolskiego: Ryszard Kasiorek (Wiceprzewodniczący Rady), Mariusz Kozajda (wiceprzewodniczący Rady) oraz Tomasz Barański (Radny),

- członkowie Prezydium Zarządu i Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kole,

- władze samorządu gminnego: Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak, Burmistrz Dąbia Tomasz Ludwicki wraz z Dyrektor ds. administracyjnych Moniką Szymanowską,

- przedstawiciele jednostek OSP z terenu powiatu kolskiego.

Przedstawiciele GLASPO Sp. z o.o. - Piotr i Tomasz Opas, Torby R1 przekazali na ręce Prezesów i Naczelników niżej wymienionych jednostek OSP:

OSP Koło nad Wartą (gmina miejska Koło)

OSP Kłodawa (gmina Kłodawa)

OSP Luboniek (gmina Kłodawa)

OSP Bierzwienna Długa (gmina Kłodawa)

OSP Leszcze (gmina Kłodawa)

OSP Karszew (gm. Dąbie)

OSP Chełmno (gm. Dąbie)

OSP Rzuchów (gm. Dąbie)

OSP Domanin (gm. Dąbie)

OSP Babiak (gmina Babiak)

OSP Brdów (gmina Babiak)

OSP Dębno Królewskie (gmina Babiak)

OSP Bogusławice (gmina Babiak)

OSP Olszówka (gmina Olszówka)

OSP Drzewce (gmina Olszówka)

OSP Nowa Wioska (gmina Olszówka)

OSP Dęby Szlacheckie (gmina Osiek Mały)

OSP Budki Nowe (gmina Osiek Mały)

OSP Łuczywno (gmina Osiek Mały)

OSP Lipiny (gmina Osiek Mały)

OSP Elizanów (gmina Chodów)

OSP Trzęśniew (gmina Kościelec)

OSP Ruszków Pierwszy (gmina Kościelec)

OSP Straszków (gmina Kościelec)

OSP Gąsiorów (gmina Kościelec)

OSP Grzegorzew (gmina Grzegorzew)

OSP Barłogi (gmina Grzegorzew)

Od osób przybyłych na uroczystość, w trakcie przemówień padło wiele ciepłych słów i życzeń dla strażaków ochotników w podziękowaniu za codzienną gotowość operacyjną, a także ofiarność w ratowaniu mienia oraz życia ludzkiego.

Medyczna torba R1 to odpowiednio skompletowany, praktyczny zestaw ratunkowy, który pozwala przeprowadzić działania z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jest to czerwona torba, zawierająca odblaski i emblemat gwiazdy życia. To, co ją wyróżnia, to przede wszystkim specjalnie opracowana konstrukcja – umożliwiająca łatwy dostęp do każdej przegrody. Dzięki temu znajdujący się w niej sprzęt jest przejrzyście rozmieszczony, a ratownik zyskuje cenne sekundy, które musiałby poświęcić na jego szukanie.

Torba medyczna R1 ma wiele zalet. Główną z nich jest to, że dzięki niej udzielanie pomocy staje się wygodniejsze i zdecydowanie łatwiejsze. Jej wyposażenie jest zawsze dostępne na wyciągnięcie ręki, przez co zaoszczędza się cenne sekundy, które są niezmiernie ważne podczas udzielania pierwszej pomocy. To z kolei przekłada się na skuteczność przeprowadzanej interwencji. Udowodniono, że to właśnie pierwsza pomoc może uratować komuś życie. Pomaga ona przetrwać do momentu przetransportowania pacjenta do szpitala.

Data utworzenia: 29 Marzec 2023  09:34:46  Ostatnia edycja: 29 Marzec 2023  09:39:22  Autor: Robert Jokiel

ZAPROSZENIE NA XI MARSZ PAMIĘCI

19 Kwiecień 2024 ,

Precz z mężczyznami

28 Kwiecień 2024 ,

Przygoda z afrykańską muzyką!!!

06 Maj 2024 ,

„KOBIECE PIĘKNO MUZYKĄ MALOWANE”

10 Maj 2024 ,

Dodane:19 Kwiecień 2024  12:28:09  |  Wydarzenia