Piątek, 19 Kwietnia 2024 r.
Imieniny: Adolfa i Leona

XLV Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Eliminacje powiatowe XLV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

21 kwietnia 2023 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole odbyły się eliminacje powiatowe XLV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w którym wzięło udział 26 uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu powiatu kolskiego.

Zwycięzcami finału powiatowego zostali:

• Adam Sochacki – w grupie uczniów klas I-IV, ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie z gminy Dąbie,
  • Dawid Idczak – w grupie uczniów klas V-VIII, ze Szkoły Podstawowej w Łubiance z gminy Olszówka,
  • Gracjan Orchowski – w grupie uczniów szkół ponadpodstawowych, z Zespołu Szkół Technicznych w Kole.

Organizatorami OTWP na szczeblu powiatu kolskiego byli: Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kole oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole.

Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Kolski Robert Kropidłowski.

W tym roku, w całym powiecie kolskim do konkursu OTWP przystąpiło 191 uczniów z 10 gmin.

Laureaci finału powiatowego zakwalifikowali się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 20 maja br. w Lubaszu w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Data utworzenia: 24 Kwiecień 2023  13:06:16  Ostatnia edycja: 24 Kwiecień 2023  13:09:39  Autor: Robert Jokiel

ZAPROSZENIE NA XI MARSZ PAMIĘCI

19 Kwiecień 2024 ,

Precz z mężczyznami

28 Kwiecień 2024 ,

Przygoda z afrykańską muzyką!!!

06 Maj 2024 ,

„KOBIECE PIĘKNO MUZYKĄ MALOWANE”

10 Maj 2024 ,

Dodane:18 Kwiecień 2024  22:51:30  |  Wydarzenia