Podsumowanie XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci

Podsumowanie etapu regionalnego XIII Ogólnopolskiego konkursu Plastycznego dla dzieci pod hasłem„ Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”

Konkurs został zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Patronem honorowym Konkursu był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem konkursu było popularyzowanie wśród najmłodszych zasad prawidłowego stosowania i magazynowania niebezpiecznych substancji w gospodarstwie rolnym, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw oraz ochrony środowiska naturalnego.

Do tegorocznej XIII edycji konkursu na etapie regionalnym swoje prace zgłosiło 107 uczniów z 16 szkół podstawowych.
Regionalna komisja konkursowa wyłoniła 6 laureatów w dwóch grupach wiekowych.

Wręczenia nagród dokonali Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Świątek, członek Zarządu Powiatu Kolskiego Zbigniew Szarecki, Z-ca Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Poznaniu Andrzej Okpisz, Z-ca Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Krzysztof Buchelt, Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Kole Monika Banasiak, Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński, Kierownik Biura Powiatowego AR i MR w Kole Adam Marciniak, Główny Specjalista Państwowej Inspekcji Pracy w Koninie Grzegorz Dutkiewicz oraz Instruktor MDK w Kole Arkadiusz Gołembowski.
W uroczystym rozdaniu nagród zdolnym dzieciom i młodzieży wzięli również udział Żaneta Siwińska Sekretarz Gminy Koło, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kole Dorota Szkudlarek, Samodzielny Inspektor ds. prewencji Placówki Terenowej KRUS w Kole Tomasz Jaworski, Dyrektorzy szkół, Nauczyciele oraz Rodzice nagrodzonych.

W I grupie (klasy 0-III) laureatami konkursu zostali:

I miejsce – ALICJA POTRZEBSKA
Klasa III Szkoła Podstawowa im. Wisławy Szymborskiej w Kiełczewie Smużnym Pierwszym,
II miejsce – JULIA KUŹMIŃSKA
Klasa II Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kutrzeby w Bierzwiennej Długiej
III miejsce – WIKTOR STAROSTA
Klasa II Szkoła Podstawowa w Osieku Wielkim

W II grupie wiekowej (klasy IV-VIII) laureatami konkursu zostali:

I miejsce – MATEUSZ BAGIŃSKI
Klasa VI Szkoła Podstawowa im. Wisławy Szymborskiej w Kiełczewie Smużnym Pierwszym,
II miejsce – DAWID KLEMENTOWSKI
Klasa  VII Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbiu,