Czwartek, 23 Maja 2024 r.
Imieniny: Iwony i Kryspina

Gospodarze z powiatu zwycięzcami XX Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne!!!

W dniu 2 lipca br. podczas Grodzieckiego Powitania Lata w Grodźcu odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom oraz wyróżnionym XX Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne subregionu konińskiego - powiatów kolskiego, tureckiego konińskiego słupeckiego.

Konkurs jest organizowany przez KRUS od 2003 roku we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, a jego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Tegoroczna edycja uzyskała Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W etapie regionalnym XX edycji konkursu, o miano najbezpieczniejszego gospodarstwa rywalizowało 12 właścicieli gospodarstw indywidualnych.

Miło nam poinformować, że spośród wszystkich ocenianych przez komisję konkursową gospodarstw, za najbezpieczniejsze uznano gospodarstwo rolne Państwa Daniela i Dagmary Skoniecznych z miejscowości Przybyłów, gm. Koło.

Przyznano również wyróżnienia, które otrzymali Państwo Jacek i Barbara Kaczorowscy  z  gm. Babiak, Państwo Piotr i Ilona Dopierała z gm. Przedecz oraz Państwo Zbigniew Sewaściukiewicz i Agnieszka Mysińska – Sewaściukiewicz  z m. Koła.

W uroczystym wręczeniu nagród udział wzięli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Ryszard Bartosik, Wicestarosta Kolski – Sylwester Chęciński, Wójt Gminy Koło – Mariusz Rybczyński, Wójt Gminy Babiak – Wojciech Chojnowski, Z-ca Dyrektora OR KRUS w Poznaniu – Andrzej Okpisz, Kierownik PT KRUS w Koninie – Katarzyna Rzepecka – Andrzejak, Kierownik PT KRUS w Kole – Monika Banasiak, Z-ca Dyrektora KOWR w Poznaniu – Krzysztof Buchelt, Dyrektor AR i MR w Poznaniu – Mateusz Bukowski.

Galeria zdjęć

Data utworzenia: 04 Lipiec 2023  09:44:24  Ostatnia edycja: 04 Lipiec 2023  15:00:17  Autor:

Turystyka
w Powiecie Kolskim

Najbliższe wydarzenia

Multimedia wideo

Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Kole

Dodane:23 Maj 2024  17:19:20  |  Wydarzenia

Fotogalerie

Dzień Strażaka

Przydatne linki

(063) 26 -17 -836     starostwo@starostwokolskie.pl    www.starostwokolskie.pl

Starostwo Kolskie

 • ul. Sienkiewicza 21/23
  62-600 Koło
 • Sekretariat (063) 26 -17 -836
  Biuro podawcze (063) 26-17-841
  fax: (063) 27- 25- 825
 • starostwo@starostwokolskie.pl
 • poniedziałek- piątek
  godz. 7:30 – 15:30
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Realizacja: F&A MEDIA