Starostwo Kolskie oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Kole http://www.starostwokolskie.pl/ pl Starostwo Kolskie https://www.e-kolo.pl/logorss.png http://starostwokolskie.pl FA MEDIA Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 45 https://starostwokolskie.pl/news//ostrzezenie-meteorologiczne-nr-45 Zjawisko: burze z gradem - 1 stopień zagrożenia

IMGW-PIB Meteorological Forecast Centre, Poznan Team ostrzega przed burzami z gradem (1 stopień zagrożenia) na obszarze powiatu kolskiego od godz. 12:00 dnia 12.06.2021 do godz. 20:00 dnia 12.06.2021. Prognozowane są burze z przelotnymi opadami deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%.

Źródło informacji: IMGW-PIB

 

2021-06-12T09:10:18+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//ostrzezenie-meteorologiczne-nr-45 https://starostwokolskie.pl/uploads/news/94fafb301adc576268e2f3ceb6b467df.jpg
Dziś święto patrona Powiatu Kolskiego https://starostwokolskie.pl/news//dzis-swieto-patrona-powiatu-kolskiego- 10 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie św. Bogumiła z Dobrowa – patrona diecezji włocławskiej i miasta Koła, a także tradycyjnego patrona Powiatu Kolskiego.

W związku z tym dziś obchodzimy Święto Miasta Koła oraz odpust w Parafii Św. Bogumiła na os. Płaszczyzna. Odpusty bogumiłowe są w Gnieźnie, Kole, Uniejowie, Szczytnikach k/ Kalisza i jubileuszowy, z okazji 50 -lecia parafii, w Poznaniu.

 

Główny odpust ku czci św. Bogumiła odbędzie się w dniu 13.06.2021r. o godz. 12.00 w jego sanktuarium i pustelni w Dobrowie.

 

Tradycyjnie św. Bogumił jest uważany od wieków za patrona Ziemi Kolskiej, a także jest patronem kilku archidiecezji katolickich w Polsce: gnieźnieńskiej, poznańskiej, gdańskiej, wrocławskiej oraz diecezji włocławskiej, oraz miast: Koła i Uniejowa. Jest też dawnym Patronem Polski oraz noszącym tytuł „Słynnego Cudotwórcy”. Przed II wojną światową jego imieniem został nazwany kolski Szpital (na zdjęciu wyżej – figura świętego z kolskiego Szpitala, obecnie będąca w kolskiej Farze). Biskup Włocławski Wiesław Mering ustanowił w 2006 roku Diecezjalne Sanktuarium Błogosławionego Bogumiła w Dobrowie – w miejscu, gdzie żył, czynił cuda i zmarł czczony przez mieszkańców znany pustelnik.

 

opr. Mariusz Kozajda - Wieprzewodniczący Rady Powiatu Kolskiego

2021-06-10T15:14:32+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//dzis-swieto-patrona-powiatu-kolskiego- https://starostwokolskie.pl/uploads/news/de9eb7b2bb7240c7fd477c6053537ae4.png
6 jazów na rzece Rgilewce już działa https://starostwokolskie.pl/news//6-jazow-na-rzece-rgilewce-juz-dziala-- W lipcu 2020 roku podczas uroczystego otwarcia jazu na rzece Rgilewce w miejscowości Barłogi na terenie Gm. Grzegorzew zapowiadano budowę kolejnych tego typu obiektów i tak tez się stało gdyż w dniu 7 czerwca br. odbyła się uroczystość oddania do użytku 6nowych jazów na rzece Rgilewce.

W uroczystości otwarcia jazów w miejscowości Barłogi wzięli udział m.in. Poseł RP Leszek Galemba, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca, Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak, Przewodniczący Rady Gminy Grzegorzew Tadeusz Sosnowski wraz z przedstawicielami Rady oraz zaproszeni goście.

 

W ramach Programu Kształtowania Zasobów Wodnych Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu wybudował 6 jazów na rzece Rgilewce. Inwestycje te zlokalizowane są w gminach Grzegorzew i Kłodawa czyli w miejscach, które borykają się z największymi deficytami wody. Koszt inwestycji wyniósł 10.630.817 zł.

 

Uzyskana dzięki temu retencja wyniesie 21 tys. m3, bezpośrednim zasięgiem oddziaływania objęty zostanie obszar o powierzchni 284 ha, a pośrednim obszar o powierzchni blisko 3 tys. ha.

2021-06-08T13:33:33+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//6-jazow-na-rzece-rgilewce-juz-dziala-- https://starostwokolskie.pl/uploads/news/bcc7a87f8014323a3240601874d0fd6e.jpg
ZAPROSZENIE – „NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO –SMAKI REGIONÓW” https://starostwokolskie.pl/news//zaproszenie-–-„nasze-kulinarne-dziedzictwo-–smaki-regionow” Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego serdecznie zaprasza do udziału w XX edycji konkursu Wojewódzkiego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”, który odbędzie się 7 sierpnia 2021 r. podczas XI edycji Regionalnych Spotkań z Żywnością Tradycyjną i Ekologiczną na "Pograniczu Kultur" w Gospodarstwie Agroturystycznym „KARCZMA KALISKA” w Szadku, gmina Ceków-Kolonia, powiat kaliski.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach:
1. Na najlepszy regionalny produkt żywnościowy
Serdecznie zapraszamy producentów żywności tradycyjnej do udziału w XX edycji konkursu wojewódzkiego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów” na najlepszy regionalny i tradycyjny produkt żywnościowy województwa wielkopolskiego.
Konkurs ma charakter otwarty. Przystąpić może do niego każdy producent wyrobów regionalnych i tradycyjnych z województwa wielkopolskiego, spełniający kryteria konkursowe.
Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie do 30 czerwca 2021 r. wypełnionej i podpisanej własnoręcznie karty zgłoszenia:
w formie papierowej na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi
al. Niepodległości 34
61-714 Poznań
z dopiskiem „konkurs NKD 2021 - produkt”
lub e-mailem na adres: dr.sekretariat@umww.pl


Konkurs odbędzie się w 4 kategoriach (w 10 podkategoriach):
I. Produkty regionalne pochodzenia zwierzęcego:
1. Produkty i przetwory mięsne
2. Produkty i przetwory z ryb
3. Produkty mleczne
4. Miody
II. Produkty regionalne pochodzenia roślinnego:
1. Przetwory owocowe
2. Przetwory warzywne
3. Produkty zbożowe
4. Wyroby cukiernicze
III. Napoje regionalne:
1. Napoje bezalkoholowe
2. Napoje alkoholowe
IV. Inne produkty regionalne.
Laureaci konkursu otrzymają cenne nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

2. Na najlepszą potrawę regionalną
Drugą część XX EDYCJI KONKURSU NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO – SMAKI REGIONÓW stanowi konkurs na najlepszą potrawę regionalną województwa wielkopolskiego.
Konkurs ma również charakter otwarty. Przystąpić mogą do niego dwuosobowe ekipy reprezentujące firmy gastronomiczne, gospodarstwa agroturystyczne lub koła gospodyń wiejskich, spełniające kryteria konkursowe.
Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie do 30 czerwca 2021 r. wypełnionej i podpisanej własnoręcznie karty zgłoszenia:
w formie papierowej na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi
al. Niepodległości 34
61-714 Poznań
z dopiskiem „konkurs NKD 2021 - potrawa”
lub e-mailem na adres: dr.sekretariat@umww.pl


Laureaci konkursu otrzymają cenne nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.


Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego: http://www.produktyregionalne.pl/nkd.html

oraz na: https://www.umww.pl/xx-edycji-konkursu-wojewodzkiego-nasze-kulinarne-dziedzictwo-smaki-regionow,

 

 

2021-06-08T08:08:40+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//zaproszenie-–-„nasze-kulinarne-dziedzictwo-–smaki-regionow” https://starostwokolskie.pl/uploads/news/ca70458de96be51ea9c95cab0563ba57.png
Zero waste w kuchni SOSW w Kole!!! https://starostwokolskie.pl/news//zero-waste-w-kuchni-sosw-w-kole Przez cały maj wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Mikołaja w Kole uczestniczyli w autorskim projekcie edukacyjnym SKO "My nie marnujemy, czyli zero waste w kuchni", dotyczącym problematyki marnowania żywności.

Tematyka i zagadnienia poruszane podczas realizacji projektu nie są przypadkowe, bowiem według danych Banków Żywności statystyczny Polak marnuje rocznie 247 kg żywności, co plasuje nas na piątym miejscu w Unii Europejskiej. W skali całego kraju daje to 9 milionów ton jedzenia,czyli aż 18 miliardów obiadów. Ponadto wytwarzanie żywności jest kosztowne dla środowiska naturalnego, wymaga zużycia wody, energii i przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych. Marnując żywność, szkodzimy więc środowisku i domowym finansom. Cele, jakie przyświecały projektowi zakładały uświadamianie konieczności niemarnowania żywności, promowanie i utrwalanie dobrych praktyk związanych z racjonalnym kupowaniem żywności oraz jej umiejętnym przechowywaniem i przetwarzaniem, jak również zachęcanie uczniów, rodziców i nauczycieli do świadomego gospodarowania żywnością.

Zadania zrealizowane w trakcie projektu obejmowały m.in. 12 godzin zajęć teoretycznych i 42 godziny zajęć praktycznych. Podczas tych pierwszych  uczniowie poznawali najważniejsze przyczyny marnowania żywności oraz sprawdzone, skuteczne i co najważniejsze, bardzo proste sposoby na jej niemarnowanie. Zajęcia praktyczne odbywały się w formie kreatywnych warsztatów kulinarnych, podczas których każda klasa zdobywała wiedzę i umiejętności, jak resztkowe składniki zamienić w pyszne, zdrowe i pełnowartościowe dania. W  "zero waste menu" znalazły się m.in.: zapiekany ryż z jabłkami, domowa pizza, tosty, zapiekanka ziemniaczana z porem, soki owocowe, sałatka jarzynowa z warzyw z niedzielnego rosołu, jarskie łódeczki, chleb smażony w jajku, placuszki bananowe, zapiekanka z bułki, kotlety ziemniaczane i wiele innych. Projektowi towarzyszył również wewnątrzszkolny konkurs „Matematyka w kuchni”, podczas którego uczniowie zmierzyli się z zadaniami związanymi z żywnością, zakupami, gotowaniem i przechowywaniem jedzenia.Po cyklu zajęć teoretycznych i praktycznych na uczestników czekało jeszcze zadanie projektowe, które miało również charakter konkursu i polegało na przygotowaniu przez klasy kart z przepisami na najciekawsze danie z resztek. Komisja konkursowa, powołana przez autorów projektu, po wnikliwej ocenie zgłoszonych prac przyznała 1. miejsce dla kasy I-II PDP, 2. miejsce dla klasy V-VIII oraz 3. miejsce dla klasy I-III PDP. Nagrodami  za trzy pierwsze lokaty były: e-karta o wartości 50 zł na zakupy w Empiku, edukacyjne gry planszowe i książki. Wszystkie klasy, które wykonały zadanie projektowe także otrzymały dyplom oraz nagrody książkowe.   

W realizację celów i zadań majowego przedsięwzięcia aktywnie włączyli się również rodzice wychowanków kolskiego SOSW, którzy razem ze swoimi pociechami wspólnie gotowali i przygotowywali dania ze składników resztkowych, aby uchronić je przed wyrzuceniem i zmarnowaniem. Ponadto autorom projektu udało się zaangażować dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół powiatu kolskiego. Dla nich bowiem ogłoszono powiatowy konkurs plastyczny „Żywność – ja nie marnuję!”, na który nadesłano 23 prace z Przedszkoli w Barłogach, nr 3 i 6 w Kole oraz Szkół Podstawowych w Barłogach, Wrzącej Wielkiej, nr 1 i 5 w Kole.

Autorzy projektu  „My nie marnujemy, czyli zero waste w kuchni” – opiekunowie SKO i „W kuchni Mikołaja” w SOSW w Kole,wychowawczynie klasy 2 i 3 - Iwona Nowicka, Agnieszka Frątczak, dziękują uczniom i ich rodzicom za ponadprzeciętne zaangażowanie oraz nauczycielom za wsparcie i pomoc w realizacji.

 

źródło: SOSW w Kole

2021-06-08T07:36:25+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//zero-waste-w-kuchni-sosw-w-kole https://starostwokolskie.pl/uploads/news/4a281cb452f3759f7a4a346c07a24a04.jpg
Uwaga! 10 czerwca koniec naboru https://starostwokolskie.pl/news//uwaga-10-czerwca-koniec-naboru Szanowni Państwo informujemy, że w dniu 10 czerwca 2021 r. upływa termin naboru wniosków w ramach art. 15zzd, art. 15zzda, art. 15zzc, art. 15zzb, art. 15zze, art. 15zze2 ustawy o COVID-19.

Powiatowy Urząd Pracy w Kole przypomina, iż 10 czerwca 2021 r. upływa termin składania wniosków w ramach Tarczy Antykryzysowej na niżej wymienione instrumenty:
 

 • Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców (art. 15zzd)
 • Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla organizacji pozarządowych (art. 15zzda)
 • Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych (art. 15zzc)
 • Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców (art. 15zzb)
 • Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych (art. 15zze)
 • Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz składek na ubezpieczenia społeczne dla kościelnej osoby prawnej działającej na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, oraz jej jednostce organizacyjnej (art. 15zze2).

 
Wnioski złożone po tym terminie będą rozpatrywane negatywnie.

Wnioski dostępne są na portalu praca.gov.pl

Jednocześnie informujemy, że w/w wsparcie może być udzielone do dnia 30 czerwca 2021 r.

2021-06-04T12:45:41+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//uwaga-10-czerwca-koniec-naboru https://starostwokolskie.pl/uploads/news/84f3b3ed55150b52870e51b04d8863ee.png
Kolejne pieniądze dla kolskiego szpitala https://starostwokolskie.pl/news//kolejne-pieniadze-dla-kolskiego-szpitala Rada Powiatu Kolskiego na 40. sesji zabezpieczyła 1,4 mln zł na rzecz SP ZOZ w Kole.

To już kolejne wsparcie w tej kadencji ze strony powiatu kolskiego na rzecz kolskiego szpitala. Tym razem na na 40. sesji Rady Powiatu Kolskiego radni powiatowi zabezpieczyła 1,4 mln zł na rzecz SP ZOZ w Kole z przeznaczeniem na następujące zadania:

 • „Zakup ambulansu typu C wraz ze sprzętem i wyposażeniem medycznym na potrzeby Zespołów Ratownictwa Medycznego SPZOZ w Kole ”
  oraz
 • „Zakup specjalistycznego sprzętu oraz wyposażenia sal dla dwóch oddziałów SPZOZ w Kole”


Środki zabezpieczone w budżecie powiatu kolskiego na 2021 rok pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

2021-06-01T09:02:37+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//kolejne-pieniadze-dla-kolskiego-szpitala https://starostwokolskie.pl/uploads/news/b7d9daf1709572aa2448cd8a2372fa3e.png
1,5 mln zł na remonty na drogach i ulicach powiatowych https://starostwokolskie.pl/news//15-mln-zl-na-remonty-na-drogach-i-ulicach-powiatowych Na ostatniej sesji Rady Powiatu Kolskiego radni powiatowi uchwalili w budżecie powiatu na 2021 rok 1,5 mln zł z przeznaczeniem na remonty na drogach i ulicach powiatowych na terenie Powiatu Kolskiego.

Zarząd Powiatu Kolskiego wyszedł z propozycją realizacji nowego zadania związanego z utrzymaniem dróg przy udziale budżetu powiatu wynoszącego ponad 1 mln zł oraz przy udziale budżetów gminnych, który wynosi 50 tys. zł od każdej gminy.

 

Celem nowej inicjatywy z jaką wyszedł Zarząd Powiatu Kolskiego jest likwidacja wszelkich trudności uniemożliwiających jazdę i doprowadzających do szkód w samochodach, czyli poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy na drogach powiatowych na terenie powiatu kolskiego.

2021-06-01T08:58:26+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//15-mln-zl-na-remonty-na-drogach-i-ulicach-powiatowych https://starostwokolskie.pl/uploads/news/7024ba573d234053bbd8e835a061822f.jpg
Nowy odcinek drogi powiatowej Łuczywno – Drzewce prawie gotowy https://starostwokolskie.pl/news//nowy-odcinek-drogi-powiatowej-luczywno-–-drzewce-prawie-gotowy Dobiega końca budowa drogi powiatowej nr 3206P na odcinku Łuczywno – Drzewce w gm. Osiek Mały realizowana przez Powiat Kolski wspólnie z Gminą Osiek Mały.

Z uwagi na to że istniejąca droga kolidowała z eksploatacją odkrywki węgla brunatnego Drzewce, podjęto decyzję o budowie nowej drogi, która wybudowana została w obrębie miejscowości Łuczywno, Smólniki Osieckie, Zielenie, Szarłatów i Witowo. Nowa inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa, komfortu jazdy, a jej podstawowym założeniem jest umożliwienie komunikacji pomiędzy miejscowościami Drzewce – Łuczywo.

Przypomnijmy, że Powiat Kolski na realizację tej inwestycji otrzymał dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawcą przedsięwzięcia jest firma Trans-Spili Sp. z o.o. a kwota umowy wynosi 4.770.188.44 zł. Długość budowanego odcinka to 3,896 km.

 

2021-05-31T07:58:37+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//nowy-odcinek-drogi-powiatowej-luczywno-–-drzewce-prawie-gotowy https://starostwokolskie.pl/uploads/news/1ea55536290b3acacaed5ba8f2757cee.jpg
Będzie połączenie odcinków ul. Staffa w Kole https://starostwokolskie.pl/news//bedzie-polaczenie-odcinkow-ul-staffa-w-kole Na wczorajszej Sesji Rady Powiatu Kolskiego radni powiatowi na wniosek Zarządu Powiatu zabezpieczyli w budżecie powiatu kolskiego środki finansowe na remont ul. Konopnickiej wprowadzając do budżetu nowe zadanie pn. „Remont nawierzchni ulicy Konopnickiej w Kole”.

Inwestycja ta ma na celu połączenie dwóch odcinków ul. Staffa tj. odcinka zrealizowanego przez Miasto Koło w 2016 roku oraz odcinka, który obecnie jest realizowany. Zarząd Powiatu Kolskiego wychodząc naprzeciw realizacji tej inwestycji podjął decyzję o remoncie odcinka skrzyżowania ulic Konopnickiej z ulicą Staffa w taki sposób aby mieszkańcy poruszający się ul. Staffa mogli cały jej odcinek pokonać na nowej utwardzonej nawierzchni.

Od początku naszej kadencji staramy się wpisywać w potrzeby mieszkańców powiatu kolskiego oraz reagować na takie właśnie sytuację jak ta przy zbiegu ulic Staffa i ulicy Konopnickiej. Z naszego punktu widzenia jako zarządcy dróg powiatowych celem jest aby w nawierzchni nie było dziur uniemożliwiających jazdę i doprowadzających do szkód w samochodach, droga musi być bezpieczna dla jej użytkowników. Powiatowy Zarząd Dróg w Kole jako nasza jednostka stara się w swojej działalności uwzględniać właśnie te czynniki i podejmować działania, aby wystąpienie niekorzystnych zjawisk jak ta w omawianej sytuacji na ul. Konopnickiej, nie doprowadzała do obniżenia bezpieczeństwa i wygody ruchupowiedział Starosta Kolski Robert Kropidłowski.

2021-05-28T11:55:19+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//bedzie-polaczenie-odcinkow-ul-staffa-w-kole https://starostwokolskie.pl/uploads/news/f4d691d994800d46f4ec7c5a8f8c7326.jpg
Przedstawiciele Ambasady Gruzji odwiedzili powiat https://starostwokolskie.pl/news//przedstawiciele-ambasady-gruzji-odwiedzili-powiat W dniu 25 maja br. Starosta Kolski Robert Kropidłowski wraz z właścicielami winnicy „Maria” w Korzeczniku Państwem Renatą i Wojciechem Estkowskimi oraz Regionalnym Towarzystwem Melioracyjnym w Koninie spotkał się z przedstawicielami Ambasady Gruzji.

Głównym celem spotkania było symboliczne przekazanie sadzonek winorośli – daru Ambasadora Gruzji w RP Jego Ekscelencji Pana Ilii Darchiashvili dla Winnicy „Maria” oraz promocja lokalnych produktów powiatu kolskiego.

W spotkaniu udział wzięli Pani Nino Baakashvili – Charge d’Affaires Ambasady Gruzj, Pan Teimuraz Purtseladze – Kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady Gruzji, Płk. Vepkhvia Chalabashvili – Attache Obrony Gruzji oraz Pani Tamar Lortkiphanidze – Asystentka Kierownika Wydziału Konsularnego.

Oprócz właścicieli winnicy „Maria” z Korzecznika w spotkaniu udział wzięli również Państwo Teresa i Krzysztof Góreccy, właściciele Przedsiębiorstwa Produkcyjnego „Ogórecki”, którzy gościom z Gruzji zaprezentowali także swoje produkty oraz Szkółce Drzew i Krzewów ozdobnych Damian Krawczyński z Kłodawy za udekorowanie wystroju naszego spotkania.

Miłym akcentem były, również odwiedziny w Parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Modzerowie.  

Cieszymy się że jako Powiat Kolski możemy promować naszych lokalnych producentów oraz ich wspaniałe produkty na arenie krajowej oraz poza granicami kraju.

 

2021-05-27T13:11:44+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//przedstawiciele-ambasady-gruzji-odwiedzili-powiat https://starostwokolskie.pl/uploads/news/ba55293bf47f0dd3ad844fb77547fce0.jpg
Porządek obrad XL sesji Rady Powiatu Kolskiego https://starostwokolskie.pl/news//porzadek-obrad-xl-sesji-rady-powiatu-kolskiego

XL sesja Rady Powiatu Kolskiego

 

Porządek obrad:

 

 1. Otwarcie sesji przez Przewodniczącego Rady Powiatu.
 2. Powitanie.
 3. Stwierdzenie quorum
 4. Przyjęcie protokołu z XXXIX sesji.
 5. Przyjęcie porządku obrad.
 6. Informacja Starosty z działalności międzysesyjnej Zarządu.
 7. Zapytania i interpelacje.
 8. Sprawozdanie z działalności Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole za 2020 r.
 9. Informacja z działalności Powiatowego Inspektora Sanitarnego  za 2020 r.
 10. Ocena zagrożeń i przestępczości wśród dzieci i młodzieży.
 11. Ocena Zasobów Pomocy Społecznej za 2020 r.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie  zasad używania herbu i flagi Powiatu Kolskiego
 13. Podjęcie uchwały w sprawie wynajęcia pomieszczeń w przyziemiu budynku sterylizatorni na świadczenie kompleksowych usług utrzymania czystości w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kole.
 14. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Kolskiego na 2021r.
 15. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Kolskiego na lata 2021-2027.
 16. Odpowiedzi na zapytania i interpelacje.
 17. Wolne głosy i wnioski.
 18. Zamknięcie obrad.

 

 

 

                                                                                                       Przewodniczący

                                                                                                  Rady Powiatu Kolskiego

                                                                                                      /-/ Marek Świątek

 

W związku z trwającym stanem epidemii w obradach sesji uczestniczyć będą jedynie osoby, których obecność jest wymagana wyłącznie w zakresie procedowania uchwał.

Zainteresowani mogą śledzić przebieg obrad za pośrednictwem transmisji on-line dostępnej na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Kole w zakładce "Rada Powiatu Kolskiego"

oraz stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kole w zakładce "Transmisje on-line". Sprawy, które chcieliby Państwo poruszyć na sesji, można przesłać na adres e-mail: brz@starostwokolskie.pl.

Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego: 63/ 26 17 863.

2021-05-27T09:32:06+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//porzadek-obrad-xl-sesji-rady-powiatu-kolskiego https://starostwokolskie.pl/uploads/news/7ff9735f590d0e11bb7054daaae54ba3.png
KRUS - rehabilitacja lecznicza dla rolników po przebytej chorobie COVID-19! https://starostwokolskie.pl/news//krus---rehabilitacja-lecznicza-dla-rolnikow-po-przebytej-chorobie-covid-19 Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w związku z trwającą pandemią i zapotrzebowaniem na rehabilitację leczniczą kierowaną do pacjentów po przebytej chorobie COVID-19, uruchamia nowy profil rehabilitacji w Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu i Szklarskiej Porębie.

Rehabilitacja kierowana  jest szczególnie do rolników w wieku aktywności zawodowej, którzy będą mieli wskazania medyczne do rehabilitacji ogólnoustrojowej po przebytej chorobie COVID-19, spełniających warunki  do skierowania na rehabilitację leczniczą.

Turnus rehabilitacyjny odbywać się będzie w trybie stacjonarnym i całodobowym w czasie 21 dni. Rolnik będzie mógł skorzystać z zagwarantowanych nieodpłatnie zabiegów leczniczych zgodnych z profilem skierowania, całodobowego wyżywienia oraz noclegów.

 

Podstawę do skierowania na rehabilitację leczniczą stanowi wniosek o skierowanie na rehabilitację, wystawiony przez lekarza POZ lub lekarza specjalistę.

 

Rehabilitacja powinna być przeprowadzona po co najmniej 12 tygodniach od zachorowania.

 

Warunkiem przyjęcia na rehabilitację jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

 

Szczegółowe informacje o rehabilitacji leczniczej można uzyskać w najbliższej jednostce terenowej KRUS oraz pod adresem: https://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/rehabilitacja-lecznicza-dla-osob-po-przebytej-chorobie-covid-19/

 

źródło: KRUS Placówka Terenowa w Kole

2021-05-25T14:04:03+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//krus---rehabilitacja-lecznicza-dla-rolnikow-po-przebytej-chorobie-covid-19 https://starostwokolskie.pl/uploads/news/488e095768f2b1ffe27eff4c21124bdb.jpg
TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH https://starostwokolskie.pl/news//terminy-postepowania-rekrutacyjnego-do-szkol-ponadpodstawowych 2021-05-19T12:31:23+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//terminy-postepowania-rekrutacyjnego-do-szkol-ponadpodstawowych https://starostwokolskie.pl/uploads/news/108d1e4bd0d16bcd099f68f5c9173284.png Umowa na rozbudowę sali gimnastycznej ZST podpisana https://starostwokolskie.pl/news//umowa-na-rozbudowe-sali-gimnastycznej-zst-podpisana W dniu 17 maja br. w murach starej sali gimnastycznej ZST w Kole dokonano podpisania umowy na rozbudowę sali gimnastycznej oraz remont istniejącej infrastruktury sportowej.

Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Wicestarosta Sylwester Chęciński oraz Skarbnik Powiatu Zygmunt Sołtysiak podpisali z Wykonawcą robót budowlanych - Przedsiębiorstwem KJS Krzysztofem Szurgotem, umowy na „Rozbudowę Zespołu Szkół Technicznych w Kole o salę gimnastyczną z zapleczem socjalnym” oraz „Remont sal gimnastycznych z infrastrukturą towarzyszącą” w ZST w Kole.

Remont części sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Kole oczekiwano od dawna. Zaplecze socjalne segmentu sportowego wymaga pilnego remontu. Władze powiatu zdecydowały się wnioskować o środki zewnętrzne, aby przeprowadzić nie tylko remont, ale i rozbudowę hali sportowej. Wartość robót budowlanych to 4.796.066,58 zł, z czego 3.000.000,00 zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Podczas podpisania umowy obecni byli także Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, dyrekcja ZST w Kole w osobach pani dyrektor Katarzyny Poronin oraz zastępcy dyrektora ZST Romuald Adamek i pan Piotr Mierzejewski wraz z pracownikami szkoły, radni powiatu Łukasz Królasik i Radomir Piorun, Sekretarz Powiatu Artur Szafrański, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Justyna Sobczak, a także inspektor nadzoru budowlanego pan Janusz Perkowski.

 

Termin zakończenia inwestycji przewidziano na 17 maja 2022 r.   

2021-05-18T08:08:16+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//umowa-na-rozbudowe-sali-gimnastycznej-zst-podpisana https://starostwokolskie.pl/uploads/news/fa3334d11adb7d50167037f7f6402c40.jpg
Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 40 https://starostwokolskie.pl/news//ostrzezenie-meteorologiczne-nr-40 Zjawisko: silny deszcz z burzami - 1 stopień zagrożenia

IMGW-PIB Meteorological Forecast Centre, Poznan Team ostrzega przed silnym deszczem z burzami (1 stopień zagrożenia) na obszarze powiatu kolskiego od godz. 14:00 dnia 17.05.2021 do godz. 06:00 dnia 18.05.2021 r. Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu od 25 mm do 35 mm, lokalnie ok. 45 mm. Po południu oraz wieczorem opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie możliwy grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Źródło informacji: IMGW-PIB

2021-05-17T11:34:35+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//ostrzezenie-meteorologiczne-nr-40 https://starostwokolskie.pl/uploads/news/84edf9b91ee2978c21e68bdb886942f1.jpg
Spotkanie otwarte z NGO - woj. wielkopolskie https://starostwokolskie.pl/news//spotkanie-otwarte-z-ngo---woj-wielkopolskie Wielkopolska Rada Koordynacyjna, Związek Organizacji Pozarządowych zapraszają przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych, lokalnych grup działania, ochotniczych straży pożarnych, kół gospodyń wiejskich oraz obywatelki i obywateli oraz samorządowców zaangażowanych w sprawy społeczne na otwarte spotkanie z organizacjami obywatelskimi z województwa wielkopolskiego.

Termin: 19.05.2021 r., godz. 17:00-20:00 na platformie zoom.

Zgłoszenia udziału w spotkaniu poprzez link: https://wrk.org.pl/spotkanie-otwarte-z-ngo-woj-wielkopolskie/

Osobom zgłoszonym przekazany będzie link do spotkania na platformie ZOOM.

 

Program spotkania:

1. Powitanie i otwarcie spotkania

– Andrzej Rybus-Tołłoczko, Przewodniczący Konwentu WRDPP, Członek Zarządu OFOP

– Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego

– Wojciech Jachimowicz, Współprzewodniczący krajowej RDPP ze strony pozarządowej

– Waldemar Weihs, Członek Zarządu WRZOS,

– Alina Prochasek, Przewodnicząca Zarządu PROM

– Karol Handzel, Sekretarz Zarządu KIPR

– Justyna K. Ochędzan, Prezes Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych

– Lucyna Roszak, członek Wielkopolskiej Sieci Wolontariatu

– Norbert Wierbiłowicz, Prezes Fundacji FaniMani

– Kamil Sieratowski, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Obra - Warta

 

2. Panel dyskusyjny: Jak radzić sobie w czasach kryzysu i mądrze wspierać organizacje pozarządowe i aktywność społeczną?

– Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego

– Justyna K. Ochędzan, Prezes Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych

– Waldemar Weihs, Przewodniczący Zespołu ds. Komunikacji RDPP, członek Zarządu WRZOS

– Lucyna Roszak, członek Wielkopolskiej Sieci Wolontariatu, Prezes Fundacji Animacja

– Andrzej Rybus-Tołłoczko, Przewodniczący Konwentu WRDPP, Członek Zarządu OFOP

– Norbert Wierbiłowicz, Prezes Fundacji FaniMani

 

3. Jak działa krajowa Rada Działalności Pożytku Publicznego na rzecz polepszenia sytuacji organizacji pozarządowych? Kompetencje, skuteczność podejmowanych działań.

Koncepcja Rady Dialogu Obywatelskiego jako następcy RDPP – co to da organizacjom?

Poznanie kondycji sektora obywatelskiego – problemy organizacji w terenie z ew. propozycją ich rozwiązań.

– Wojciech Jachimowicz, Współprzewodniczący RDPP ze strony pozarządowej

– dr Maciej Dawid Kunysz, Przewodniczący Zespołu RDPP ds. Funduszy

– Justyna K. Ochędzan, Przewodnicząca Zespołu RDPP ds. Realizacji Zadań Publicznych i Ekonomii Społecznej

 

4. Środki unijne na kolejnych 7 lat – na ile aktywność organizacji pozarządowych w konsultacjach proponowanych dokumentów może mieć wpływ na dostępność środków, ich wielkość oraz obszary wsparcia.

Udział organizacji w tworzeniu i realizacji Krajowego Planu Odbudowy i Umowy Partnerstwa z Unią Europejską.

– dr Maciej Dawid Kunysz, Przewodniczący Zespołu RDPP ds. Funduszy, Członek Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego

– Iwona Janicka, Członkini Zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych

– Justyna K. Ochędzan, Przewodnicząca Zespołu RDPP ds. Realizacji Zadań Publicznych i Ekonomii Społecznej, Członkini Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego,

– Waldemar Weihs, Przewodniczący Zespołu ds. Komunikacji RDPP, członek Zarządu WRZOS

 

5. Sprawozdawczość w organizacjach pozarządowych – planowane zmiany.

– Alicja Gawinek, Przewodnicząca Zespołu RDPP ds. Sprawozdawczości w Organizacjach Pozarządowych

 

6. Nie takie straszne RODO.

– Karol Handzel, Sekretarz Zarządu KIPR

 

Moderatorzy:

– Andrzej Rybus-Tołłoczko, Przewodniczący Konwentu WRDPP, Członek Zarządu OFOP

– Piotr Stec, Członek Prezydium Konwentu WRDPP, Prezes Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych

 

Organizatorzy wydarzenia:

Konwent Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego w porozumieniu i współpracy z:

• Radą Działalności Pożytku Publicznego,

• Wspólnotą Roboczą Związków Organizacji Socjalnych,

• Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych OFOP,

• Polską Radą Organizacji Młodzieżowych PROM

• Konfederacją Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej KIPR,

Partnerzy regionalni:

• Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych

• Wielkopolska Sieć Wolontariatu

• Fundacja FaniMani

• Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Obra - Warta

źródło: Wielkopolska Rada Koordynacyjna, Związek Organizacji Pozarządowych

 

2021-05-17T11:33:45+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//spotkanie-otwarte-z-ngo---woj-wielkopolskie https://starostwokolskie.pl/uploads/news/23b7f60082b7a780a5fc1553d871d68b.png
Nowy oddział chirurgii uroczyście otwarty https://starostwokolskie.pl/news//nowy-oddzial-chirurgii-uroczyscie-otwarty W dniu 10 maja br. nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi na wyremontowanym oddziale chirurgii ogólnej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kole.

Powiat Koslki na realizację tej inwestycji oprócz własnych środków wynoszacych blisko 2 mln zł pozyskał dotację z budżetu państwa w kwocie 1,2 mln oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie blisko 1,7 mln zł.

Generalny remont oddziału chirurgii w kolskim szpitalu, czyli inwestycja pod nazwą „Przebudowa oddziału chirurgii w SP ZOZ w Kole wraz z wyposażeniem” realizowany był przez firmę Vester z Kutna. Całkowiyt koszt tej inwestycji wyniósł  4 792 177,60 zł. Na nowo wyremontowanym oddziale znalazło się 45 miejsc dla chorych pacjentów, a oprócz samego remontu oddziału został on również wyposażony w nowy sprzęt.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, Poseł na Sejm RP Witold Czarnecki, Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Dyrektor SP ZOZ w Kole Iwona Wiśniewska oraz Ordynator Oddziału Chirurgii dr Andrzej Kręgiel wraz z Oddziałową Chirurgii Grażyną Szymczak.

W wydarzeniu wzięli, również udział Wicestarosta Kolski Sylwester Chęciński, Sekretarz Powiatu Kolskiego Artur Szafrański, Przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Marek Świątek, Prezes KHBC Grzegorz Fiałkowski, Przedstawiciel Rady Społecznej SP ZOZ Hanna Kaftan, Radni Powiatu Kolskiego: Ryszard Kasiorek, Waldemar Banasiak, Henryk Tomczak, Lech Spliter, Zbigniew Szarecki i Mariusz Kozajda oraz Prezes firmy Vester Adam Handzelewicz wraz z Dyrektorem ds. budownictwa Przemysławem Olejnikiem i kierownikiem budowy Romanem Romanowskim. Po uroczystych przemowach Kapelan Szpitala Ojciec Kryspin odmówił wspólnie z zebranymi modlitwę i dokonał poświęcenia wyremontowanego oddziału.

Pełne zestawienie środków pzeznaczonych na realizację tejinwestycji przedstawia się następująco:

 • Dotacja z budżetu państwa – 1 200 000,00 zł
 • Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – 1 672 305,77 zł
 • Środki z budżetu Powiatu Kolskiego – 1 849 824,37 zł
 • Szpital – 70 047,46 zł
  Razem – 4 792 177,60 zł
2021-05-13T07:30:40+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//nowy-oddzial-chirurgii-uroczyscie-otwarty https://starostwokolskie.pl/uploads/news/7d396a43408b7f1eff5087fbc9edcd14.jpg
ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH https://starostwokolskie.pl/news//zaproszenie-na-szkolenie-dla-organizacji-pozarzadowych- Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych oraz Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu zapraszają fundację, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne i inne podmioty o charakterze społecznym na szkolenie. 2021-05-11T09:20:25+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//zaproszenie-na-szkolenie-dla-organizacji-pozarzadowych- https://starostwokolskie.pl/uploads/news/070bc7bba21781a43624bb7c20030954.jpg ŚWIATOWY DZIEŃ CZERWONEGO KRZYŻA I CZERWONEGO PÓŁKSIĘŻYCA!!! https://starostwokolskie.pl/news//swiatowy-dzien-czerwonego-krzyza-i-czerwonego-polksiezyca Ten międzynarodowy ruch humanitarny zrzesza niemal 100 milionów wolontariuszy na całym świecie, którzy bezinteresownie pomagają innym ludziom, chronią ich zdrowie i życie.

Z okazji Światowego Dnia Polskiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca życzymy naszemu Kolskiemu PCK nieustającej wytrwałości w tak ważnych dla nas działaniach, sił fizycznych ale również tych duchowych, optymizmu i satysfakcji z podejmowanych wyzwań. Dziękujemy Opiekunom za wpajanie Młodemu Pokoleniu najważniejszych wartości.
Dziękujemy Wam za to, że Jesteście, że zawszePowiat Kolski może na Was liczyć.
Każda, Każdy z Was jest jakby jedna "kropelka krwi", które w połączeniu tworzą "morze krwi" tak bardzo potrzebnej dla nas Wszystkich.

 

Starosta Kolski
/-/ Robert Kropidłowski

Przewodniczący Rady Powiatu
/-/ Marek Świątek

Wicestarosta Kolski
/-/ Sylwester Chęciński

 

 

 

 

 

 

fot. - Oddział Rejonowy PCK w Kole

 

2021-05-08T08:58:43+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//swiatowy-dzien-czerwonego-krzyza-i-czerwonego-polksiezyca https://starostwokolskie.pl/uploads/news/ffc58e553588a3ce0c1a5a0252fbad54.jpg
DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK!!! https://starostwokolskie.pl/news//dzien-bibliotekarza-i-bibliotek Z najlepszymi życzeniami... 2021-05-08T08:54:00+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//dzien-bibliotekarza-i-bibliotek https://starostwokolskie.pl/uploads/news/ba526e77bf2866b917b2da9120bc5f61.jpg TYDZIEŃ BIBLIOTEK w PiMBP w Kole!!! https://starostwokolskie.pl/news//tydzien-bibliotek-w-pimbp-w-kole Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole w Tygodniu Bibliotek (8-15 maja 2021 r.) zaprasza zarówno najmłodszych, jak i dorosłych mieszkańców naszego miasta i powiatu do skorzystania z oferty. Tydzień Bibliotek w tym roku będzie przebiegał pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Więcej informacji o tygodniu bibliotek znajdą Państwo na stronie: http://www.biblioteka-kolo.pl/?p=18046 2021-05-07T14:06:06+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//tydzien-bibliotek-w-pimbp-w-kole https://starostwokolskie.pl/uploads/news/1ebf844421c5b4416a93f0f643d0cc19.jpg DARMOWY KURS PROGRAMOWANIA DLA CZYTELNIKÓW PiMBP W KOLE!!! https://starostwokolskie.pl/news//darmowy-kurs-programowania-dla-czytelnikow-pimbp-w-kole Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole zaprasza na darmowy kurs programowania na poziomie podstawowym w języku Python oraz kurs obsługi baz danych SQL.

Każdy zapisany do naszej biblioteki czytelnik może uzyskać bezpłatny dostęp do obu kursów na 21 dni.

 

Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Jakie warunki musisz spełnić?

 

Aby wziąć udział w kursach, musisz:

 

     - być naszym czytelnikiem (jeżeli nie jesteś, możesz się zapisać się on-line);

     - zarejestrować się na platformie Liga Niezwykłych Umysłów (LNU), gdzie do twojego profilu zostanie przypisany numer LNU ID;

     - wypełnić formularz zgłoszeniowy, który umożliwi dodanie Cię do listy oczekujących na przydzielenie dostępu do kursów. Bibliotekarz powiadomi Cię o przydzieleniu dostępu.

 

Jakie kursy oferujemy?

 

 

SQL Level 1

 

     5 rozdziałów, 116 lekcji

     Zakres zagadnień: wprowadzenie do baz danych, pobierani danych, sortowanie, warunki – operatory porównania i operatory logiczne, grupowanie, operatory arytmetyczne, wprowadzanie danych, modyfikowanie danych, usuwanie danych, tworzenie tabel, modyfikowanie tabel, usuwanie tabel, podstawy łączenia tabel.

 

Python Level 1

 

     7 rozdziałów, 169 lekcji

     Zakres zagadnień: zmienne, łańcuchy znaków i ich metody, typy danych, operatory arytmetyczne, funkcje, instrukcje warunkowe, operatory logiczne, pętle, sekwencje danych: łańcuchy, krotki, listy i operacje na sekwencjach, zbiory, słowniki, obsługa wyjątków, praca z plikami tekstowymi.

 

Szczegóły pod linkiem http://www.biblioteka-kolo.pl/?p=18034

źródło: PiMBP w Kole - Anna Pietruszka

2021-05-06T13:01:46+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//darmowy-kurs-programowania-dla-czytelnikow-pimbp-w-kole https://starostwokolskie.pl/uploads/news/e76139788ced07688363692beca23dad.png
PUNKT SZCZEPIEŃ POWSZECHNYCH https://starostwokolskie.pl/news//punkt-szczepien-powszechnych- Starosta Kolski informuje, że uruchomiony został Punkt Szczepień Powszechnych na hali sportowej przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole im. St. i Wł. Grabskich, ul. Sienkiewicza 1. 2021-05-06T11:48:31+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//punkt-szczepien-powszechnych- https://starostwokolskie.pl/uploads/news/246ee237c903f028f3ea74329b9ccdbf.jpg DZIEŃ WALKI Z DYSKRYMINACJĄ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH https://starostwokolskie.pl/news//dzien-walki-z-dyskryminacja-osob-niepelnosprawnych Corocznie 5 maja w Europie obchodzony jest Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Obchody zostały zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. ubiegłego wieku. Hasło przewodnie pierwszych obchodów brzmiało: „Spotkanie z godnością”. Dzień ten szczególnie jest okazją do wyrażenia sprzeciwu wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędach oraz w życiu codziennym.

Traktujmy ludzi tak jak sami chcielibyśmy ażeby nas traktowano.
Nie myślmy kategoriami lepszy bo sprawny, gorszy bo niepełnosprawny.
Wszyscy mamy tę samą GODNOŚĆ CZŁOWIEKA.

2021-05-05T10:33:27+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//dzien-walki-z-dyskryminacja-osob-niepelnosprawnych https://starostwokolskie.pl/uploads/news/ac8f2b589e4293f6bb547667e2d37c21.png
Maj miesiącem MATUR!!! https://starostwokolskie.pl/news//maj-miesiacem-matur Miesiąc maj jest szczególnym dla nas Polaków miesiącem ze względu Święta Majowe ale również z uwagi na naszą Młodzież, która w tym czasie zdaje egzamin dojrzałości.
Drodzy Maturzyści!!!!
Życzymy Wam pokoju ducha, otwartości umysłu i sukcesów podczas egzaminu maturalnego, aby okazał się on znakomitym wstępem w dorosłe życie.
Pamiętajcie, że Jesteście WARTOŚCIOWĄ, WSPANIAŁĄ MŁODZIEŻĄ.
 

Starosta Kolski
/-/ Robert Kropidłowski

Przewodniczący Rady Powiatu
/-/ Marek Świątek

Wicestarosta Kolski
/-/ Sylwester Chęciński

2021-05-04T09:21:22+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//maj-miesiacem-matur https://starostwokolskie.pl/uploads/news/81693eeaaf654c1d22db68ab2d920356.jpg
DZIEŃ STRAŻAKA https://starostwokolskie.pl/news//dzien-strazaka 4 maja jak co roku, w dzień Świętego Floriana swoje święto obchodzą strażacy, którzy każdego dnia działają według zasady " "BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA RATUNEK".

Święto obchodzone jest w dniu upamiętniającym męczeńską śmierć świętego Floriana, patrona strażaków i osób wykonujących zawody związane z ogniem.
W Polsce świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

2021-05-04T07:30:26+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//dzien-strazaka https://starostwokolskie.pl/uploads/news/b1ade28fc873b319391112257d58421e.png
CZŁOWIEK WOLNY 230 LAT PO UCHWALENIU KONSTYTUCJI 3 MAJA!!! https://starostwokolskie.pl/news//czlowiek-wolny-230-lat-po-uchwaleniu-konstytucji-3-maja Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja Starosta Kolski ogłasza konkurs fotograficzny pn. „Człowiek Wolny” – 230 lat po uchwaleniu Konstytucji 3 maja.

Konkurs  skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców Powiatu Kolskiego oraz młodzieży uczęszczającej do szkół średnich w całym powiecie. Celem konkursu jest wzbudzenie chęci i zgłębienie wiedzy historycznej, odnalezienie wspólnego mianownika „Człowieka Wolnego” w dwóch różnych rzeczywistościach  1791/2021, pobudzenie inwencji twórczej, inspirowanie do twórczych poszukiwań. Szczegóły w regulaminie konkursu, znajdującym się poniżej.

Informacje o konkursie uzyskać można pn.-pt., w godz. 8:00 – 15:00 pod nr tel. 63/26 17 823.

 

2021-05-03T15:21:39+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//czlowiek-wolny-230-lat-po-uchwaleniu-konstytucji-3-maja https://starostwokolskie.pl/uploads/news/a4940e7c2d5214dbdbedf2c25ebeb257.jpg
UPAMIĘTNILI 230. ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA https://starostwokolskie.pl/news//upamietnili-230-rocznice-uchwalenia-konstytucji-3-maja Dla Polaków dzień 3 maja jest czasem świętowania!!!
 
W godzinach przedpołudniowym w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, składając wiązanki pod tablicą znajdującą się na ścianie kolskiej Fary, to ważne dla nas polaków wydarzenie upamietnili Poseł na Sejm RP Leszek Galemba wraz włodarzem miejsca ks. kan. Eugeniuszem Strzechem i prezesem KHBC ze Straszkowa Grzegorzem Fiałkowskim, Powiat Kolski reprezentowali Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Wicestarosta Sylwester Chęciński, Przewodniczący Powiatu Marek Świątek oraz Sekretarz Powiatu Artur Szafrański, Urząd Miasta Koła reprezentowali Burmistrz Krzysztof Witkowski, Z-ca Burmistrza Lech Brzeziński oraz Sekretarz Miasta Monika Ciesielska. By świętować rocznicę uchwalenia konstytucji przybyły delegacje: Miejski Dom Kultury w Kole reprezentowany przez dyrektora Radomira Pioruna, Kolscy Patrioci których reprezentowali prezes Sławomir Grabowicz i Jarosław Misiak, lek. Ryszard Karolak, oraz Stowarzyszenie Budowy Pomnika ławeczki Cz. Freudenreicha które reprezentowali Jacek Skrycki i Katarzyna Nowicka.
Po złożeniu kwiatów delegacje udały się na Mszę św., w intencji Ojczyzny podczas której Homilię wygłosił proboszcz parafii farnej ks.kan. Eugeniusz Strzech.
2021-05-03T14:19:17+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//upamietnili-230-rocznice-uchwalenia-konstytucji-3-maja https://starostwokolskie.pl/uploads/news/caa29f237647021191cc8a9ecb7ff0c7.jpg
230. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA!!! https://starostwokolskie.pl/news//230-rocznica-uchwalenia-konstytucji-3-maja Obchodzimy dziś Święto Narodowe Trzeciego Maja, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. To już 230 lat mija od uchwalenia Konstytucji 3 maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) spisanej konstytucji.

Uchwalenie Konstytucji 3 maja zostało uznane za święto już 5 maja 1791 r. 
Autorami konstytucji był król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki oraz Hugo Kołłątaj. 
Jak pamiętamy z historii konstytucja była Ustawą Rządową tak więc regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej.

2021-05-03T07:53:33+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//230-rocznica-uchwalenia-konstytucji-3-maja https://starostwokolskie.pl/uploads/news/922cd39a3a3ea880d95f280fb3d1e46d.png
DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ!!! https://starostwokolskie.pl/news//dzien-flagi-rzeczypospolitej-polskiej 2 maja od 17 lat obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga Polski towarzyszy nam we wszystkich ważnych chwilach. Podczas podniosłych wydarzeń i uroczystości, ale także w dniach żałoby ważnych osobistości. Zachęcamy by w każdym domu uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie w oknie lub na balkonie swojego mieszkania. Patriotyczną postawą uczmy młode pokolenie szacunku do symboli narodowych. Od 2002 roku 2 maja obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą. 2021-05-02T14:54:41+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//dzien-flagi-rzeczypospolitej-polskiej https://starostwokolskie.pl/uploads/news/cf59b58cb6deeb66b714ad0649e5ad75.png Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 38 https://starostwokolskie.pl/news//ostrzezenie-meteorologiczne-nr-38 Zjawisko: silny wiatr - 1 stopień zagrożenia

IMGW-PIB Meteorological Forecast Centre, Poznan Team ostrzega przed silnym wiatrem (1 stopień zagrożenia) na obszarze powiatu kolskiego od godz. 12:00 dnia 02.05.2021 do godz. 22:00 dnia 02.05.2021. Prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków północnych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 80%.

Źródło informacji: IMGW-PIB

2021-05-01T20:08:24+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//ostrzezenie-meteorologiczne-nr-38 https://starostwokolskie.pl/uploads/news/69d9c32e0a55e32fde79ad1d37b265b5.jpg
Konferencja prasowa ws. Krajowego Planu Odbudowy Polski!!! https://starostwokolskie.pl/news//konferencja-prasowa-ws-krajowego-planu-odbudowy-polski Dziś tj., 30 kwietnia przed Starostwem Powiatowym w Kole odbyła się konferencja prasowa z udziałem Posła na Sejm RP Leszka Galemby, Starosty Kolskiego Roberta Kropidłowskiego, Wicestarosty Kolskiego Sylwestra Chęcińskiego oraz Sekretarza Powiatu Artura Szafrańskiego ws. KRAJOWEGO PLANU ODBUDOWY POLSKI i planach w tym zakresie ze strony Powiatu Kolskiego.

O tym jak ważne są to dla nas środki świadczy ilość projektów realizowanych ze środków UE na terenie naszego powiatu. I tak w latach od kiedy uruchomiono środki dla Polscki tj. 2004-2020 na terenie powiatu kolskiego zrealizowano blisko 800 projektów ze wsparciem środków unijnych. Natomiast Powiat Kolski zrealizował takich projektów 34.

2021-04-30T12:37:50+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//konferencja-prasowa-ws-krajowego-planu-odbudowy-polski https://starostwokolskie.pl/uploads/news/f3baa64ce4436ce6aa5aeaa1a964919c.jpg
Konsultacje społeczne Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji https://starostwokolskie.pl/news//konsultacje-spoleczne-terytorialnego-planu-sprawiedliwej-transformacji

Szanowni Państwo,

przekazujemy Państwu do konsultacji społecznych projekt Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Wielkopolski Wschodniej, tj. projekt dokumentu, w którym wskazano cele oraz proponowane kierunki wydatkowania środków w ramach Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Niniejszy projekt dokumentu, będący efektem konsultacji z członkami Grup Roboczych Wielkopolski Wschodniej, zawiera propozycje planowanych typów operacji, zgłaszanych m.in. przez członków Grup, które będą przedmiotem uzgodnień ze stroną rządową oraz Komisją Europejską co do możliwości finansowania z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji lub 2 i 3 filara Sprawiedliwej Transformacji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do złożenia uwag w przedmiotowym zakresie.

Opinie i uwagi do projektu prosimy zgłaszać na załączonym formularzu na adres:  transformacja@arrkonin.org.pl do 14 maja 2021 r. Projekt Planu oraz formularz składania uwag są dostępne poniżej.

Projekt Planu Sprawiedliwej Transformacji Wielkopolski Wschodniej

Formularz zgłaszania uwag

źródło: http://arrtransformacja.org.pl/konsultacje-spoleczne-terytorialnego-planu-sprawiedliwej-transformacji/

2021-04-30T10:12:22+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//konsultacje-spoleczne-terytorialnego-planu-sprawiedliwej-transformacji https://starostwokolskie.pl/uploads/news/919131d57e709ec6c8c0a476bd366262.jpg
RUSZYLIŚMY Z REJSTRACJĄ NA SCZEPIENIA PRZECIW COVID-19!!! https://starostwokolskie.pl/news//ruszylismy-z-rejstracja-na-sczepienia-przeciw-covid-19 2021-04-29T13:13:58+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//ruszylismy-z-rejstracja-na-sczepienia-przeciw-covid-19 https://starostwokolskie.pl/uploads/news/34a960a5b76b29e9045331d3380fa644.png WZNAWIAMY PORADY W PUNKTACH NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ https://starostwokolskie.pl/news//wznawiamy-porady-w-punktach-nieodplatnej-pomocy-prawnej 2021-04-27T15:12:35+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//wznawiamy-porady-w-punktach-nieodplatnej-pomocy-prawnej https://starostwokolskie.pl/uploads/news/01f5f5c9bab8f9ba9fcc8bd2cfc6407b.png Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 36 https://starostwokolskie.pl/news//ostrzezenie-meteorologiczne-nr-36 Zjawisko: przymrozki - 1 stopień zagrożenia

IMGW-PIB Meteorological Forecast Centre, Poznan Team ostrzega przed przymrozkami na obszarze powiatu kolskiego (1 stopień zagrożenia) od godz. 23:00 dnia 27.04.2021 do godz. 08:00 dnia 28.04.2021 r. Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 80%.

Źródło informacji: IMGW-PIB

2021-04-27T14:22:19+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//ostrzezenie-meteorologiczne-nr-36 https://starostwokolskie.pl/uploads/news/3bab9a39fed3c053e5aec4b67247fc3f.jpg
Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja https://starostwokolskie.pl/news//narodowe-swieto-konstytucji-3-maja Ze względu na stan epidemii tegoroczne powiatowo-miejskie obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja zostają odwołane. 2021-04-27T11:59:35+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//narodowe-swieto-konstytucji-3-maja https://starostwokolskie.pl/uploads/news/8b8b3b149fb7d8a8aaf0109ede9512e4.jpg PORZĄDEK OBRAD XXXIX SESJI RADY POWIATU KOLSKIEGO https://starostwokolskie.pl/news//porzadek-obrad-xxxix-sesji-rady-powiatu-kolskiego XXXIX sesja Rady Powiatu Kolskiego – odbędzie się 29 kwietnia 2021r. o godz. 9.00 w trybie zdalnym.

Porządek obrad:

 

 1. Otwarcie sesji przez Przewodniczącego Rady Powiatu.
 2. Powitanie.
 3. Stwierdzenie quorum
 4. Przyjęcie protokołu z XXXVIII sesji.
 5. Przyjęcie porządku obrad.
 6. Informacja Starosty z działalności międzysesyjnej Zarządu.
 7. Zapytania i interpelacje.
 8. Informacja na temat bieżącej sytuacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole.
 9. Sprawozdanie z działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Kole za 2020r.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej odnowy nawierzchni drogi przy drodze powiatowej nr 3216P w miejscowości Ochle.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Kolskiego na lata 2021-2025. 
 12. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Babiak na realizację przedsięwzięcia pn.: „Zapewnienie gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z terenu powiatu kolskiego”.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Chodów na realizację przedsięwzięcia pn.: „Zapewnienie gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z terenu powiatu kolskiego”.
 14. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Dąbie na realizację przedsięwzięcia pn.: „Zapewnienie gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z terenu powiatu kolskiego”.
 15. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Grzegorzew na realizację przedsięwzięcia pn.: „Zapewnienie gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z terenu powiatu kolskiego”.
 16. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Kłodawa na realizację przedsięwzięcia pn.: „Zapewnienie gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z terenu powiatu kolskiego”.
 17. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Koło na realizację przedsięwzięcia pn.: „Zapewnienie gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z terenu powiatu kolskiego”.
 18. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Miejskiej Koło na realizację przedsięwzięcia pn.: „Zapewnienie gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z terenu powiatu kolskiego”.
 19. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Kościelec na realizację przedsięwzięcia pn.: „Zapewnienie gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z terenu powiatu kolskiego”.
 20. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Olszówka na realizację przedsięwzięcia pn.: „Zapewnienie gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z terenu powiatu kolskiego”.
 21. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Osiek Mały na realizację przedsięwzięcia pn.: „Zapewnienie gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z terenu powiatu kolskiego”.
 22. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Przedecz  na realizację przedsięwzięcia pn.: „Zapewnienie gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z terenu powiatu kolskiego”.
 23. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Kolskiego na 2021r.
 24. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Kolskiego na lata 2021-2027.
 25. Odpowiedzi na zapytania i interpelacje.
 26. Wolne głosy i wnioski.
 27. Zamknięcie obrad.

 

 

 

                                                                                                       Przewodniczący

                                                                                                  Rady Powiatu Kolskiego

                                                                                                      /-/ Marek Świątek

 

W związku z trwającym stanem epidemii w obradach sesji uczestniczyć będą jedynie osoby, których obecność jest wymagana wyłącznie w zakresie procedowania uchwał.

Zainteresowani mogą śledzić przebieg obrad za pośrednictwem transmisji on-line dostępnej na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Kole w zakładce "Rada Powiatu Kolskiego"

oraz stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kole w zakładce "Transmisje on-line". Sprawy, które chcieliby Państwo poruszyć na sesji, można przesłać na adres e-mail: brz@starostwokolskie.pl.

Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego: 63/ 26 17 863.

2021-04-27T08:30:42+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//porzadek-obrad-xxxix-sesji-rady-powiatu-kolskiego https://starostwokolskie.pl/uploads/news/d9b87d892522b2928c7a2456d2e977e4.png
UWAGA!!! Informacja o funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego w Kole. https://starostwokolskie.pl/news//uwaga-informacja-o-funkcjonowaniu-starostwa-powiatowego-w-kole 2021-04-26T12:52:43+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//uwaga-informacja-o-funkcjonowaniu-starostwa-powiatowego-w-kole https://starostwokolskie.pl/uploads/news/822f8bd53a125611e66545c21375279c.png PUP W KOLE, NABÓR WNIOSKÓW – KOLEJNA WAŻNA ZMIANA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW!!! https://starostwokolskie.pl/news//pup-w-kole-nabor-wnioskow-–-kolejna-wazna-zmiana-dla-przedsiebiorcow NOWE ZASADY PRZYZNAWANIA DOTACJI Powiatowy Urząd Pracy w Kole informuje, że do 31 sierpnia 2021 r. trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców na zmienionych zasadach. Z dotacji w ramach Tarczy antykryzysowej możne skorzystać dodatkowych 17 nowych branż

1).   Instrument ten wchodzi w życie od 26.04.2021 r. i wprowadzony został na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19 (Dz. U. z 2021 r. poz. 713).


2).   Dotacja z Funduszu Pracy może zostać udzielona mikroprzedsiębiorcy i małemu przedsiębiorcy, o których mowa odpowiednio w art. 7 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców, którzy na dzień 31 marca 2021 r. prowadzili działalność gospodarczą, oznaczoną według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) 2007, jako rodzaj przeważającej działalności kodami:

a).           47.41.Z, 47.42.Z, 47.43.Z, 47.51.Z, 47.52.Z, 47.53.Z, 47.54.Z, 47.59.Z, 47.64.Z, 47.65.Z, 47.75.Z, 47.77.Z, 77.29.Z, 77.39.Z, 96.02.Z, 96.09.Z;

 – dla w/w działalności dotacja może być udzielona JEDNOKROTNIE;

b).           47.81.Z, 47.82.Z, 47.89.Z;

– dla w/w działalności dotacja może być udzielona DWUKROTNIE;

c).           47.71.Z, 47.72.Z;

– dla w/w działalności dotacja może być udzielona TRZYKROTNIE;

d).           91.02.Z;

– dla w/w działalności dotacja może być udzielona CZTEROKROTNIE;

e).        49.39.Z, 51.10.Z, 52.23.Z, 55.10.Z, 55.20.Z, 55.30.Z, 56.10.A, 56.10.B, 56.21.Z, 56.29.Z, 56.30.Z, 59.11.Z, 59.12.Z, 59.13.Z, 59.14.Z, 59.20.Z, 74.20.Z, 77.21.Z, 79.11.A, 79.12.Z, 79.90.A, 79.90.C, 82.30.Z, 85.51.Z, 85.52.Z, 85.53.Z, 85.59.A, 85.59.B, 86.10.Z w zakresie działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń w ramach lecznictwa uzdrowiskowego, o którym mowa w art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych, lub realizowanej w trybie stacjonarnym rehabilitacji leczniczej, 86.90.A, 86.90.D, 90.01 Z, 90.02.Z, 90.04.Z, 93.11.Z, 93.13.Z, 93.19.Z, 93.21.Z, 93.29.A, 93.29.B, 93.29.Z, 96.01.Z, 96.04.Z;

- dla w/w działalności dotacja może być udzielona PIĘCIOKROTNIE;


i których przychód z tej działalności w rozumieniu przepisów podatkowych uzyskany w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku był niższy co najmniej o 40% w stosunku do przychodu uzyskanego w miesiącu poprzednim lub w analogicznym miesiącu roku poprzedniego lub w lutym 2020r. lub we wrześniu 2020 r.
 

UWAGA!

 1. Liczbę dotacji, jaką może łącznie otrzymać mikroprzedsiębiorca albo mały przedsiębiorca (wymienioną w pkt 2) pomniejsza się o liczbę dotychczas otrzymanych dotacji na podstawie rozporządzenia z dnia 19 stycznia 2021 r. i 26 lutego 2021 r.
 2. Jeśli mikroprzedsiębiorca albo mały przedsiębiorca złożył już wniosek w kwietniu br. przed wejściem w życie w/w rozporządzenia, nie może złożyć ponownie w miesiącu kwietniu br. drugiego wniosku.


3). W przypadku gdy dotacja została udzielona na podstawie wniosku, w którym wskazano miesiąc, w którym nastąpił spadek przychodów, ten sam miesiąc nie może zostać wskazany we wniosku o kolejną dotację.

4).   Dotacja nie może być udzielona mikroprzedsiębiorcy i małemu przedsiębiorcy, którzy na podstawie ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców zawiesili wykonywanie działalności gospodarczej na okres obejmujący dzień 31 marca 2021 r. 

5).   Oceny spełnienia warunku w zakresie oznaczenia prowadzonej działalności gospodarczej według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) 2007 dokonuje się na podstawie danych zawartych w rejestrze REGON w brzmieniu na dzień 31 marca 2021 r.


6).   Wniosek mikroprzedsiębiorca i mały przedsiębiorca składają wyłącznie w formie elektronicznej do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na swoją siedzibę. 

 
 
Aby uzyskać  dotację mikroprzedsiębiorca lub mały przedsiębiorca powinien złożyć wniosek wraz z załącznikami poprzez portal:

 
Szczegółowe informacje dotyczące zasad i warunków udzielenia pomocy w formie dofinansowania dostępne są na stronie: 

https://kolo.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/rr3-koszty
 
Wszelkich informacji udzielają pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kole:

- Renata Kędzierska – tel. 63 22 81 223;

- Irena Radys – tel. 63 22 81 228;

- Karolina Gadomska – tel. 63 22 81 228.

 

źródło: PUP w Kole

2021-04-26T11:55:25+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//pup-w-kole-nabor-wnioskow-–-kolejna-wazna-zmiana-dla-przedsiebiorcow https://starostwokolskie.pl/uploads/news/ff46c17c21e5048abdc640e4744b61bc.png
Upamiętnienie pamięci ofiar obozu koncentracyjnego w Chełmnie nad Nerem. https://starostwokolskie.pl/news//upamietnienie-pamieci-ofiar-obozu-koncentracyjnego-w-chelmnie-nad-nerem 21 kwietnia br. na znak pamięci o Ofiarach Faszyzmu Obozu Koncentracyjnego w Chełmnie nad Nerem kilkuosobowa delegacja przeszła trasą Marszu spod Pomnika Ofiar Faszyzmu do IV Kwatery.

Przy Ścianie Pamięci modlitwę za zmarłych odmówili Leonard Śniatkiewicz, przedstawiciel Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Łodzi oraz Krzysztof Kaczmarek, proboszcz Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmnie. Wiązanki kwiatów złożyli poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Starosta Powiatu Kolskiego Robert Kropidłowski wraz z Sekretarzem Powiatu Kolskiego Arturem Szafrańskim, Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak, Sekretarz Miasta Koła Monika Ciesielska, Kierownik oddziału Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem Bartłomiej Grzanka oraz w imieniu władz Gminy Dąbie dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chełmnie Dominik Nosal.

 

Foto Urząd Gminy w Grzegorzewie

2021-04-22T12:23:46+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//upamietnienie-pamieci-ofiar-obozu-koncentracyjnego-w-chelmnie-nad-nerem https://starostwokolskie.pl/uploads/news/720c81cb5073894c00ee16724b118926.JPG
Kolejne pieniadze dla Powiatu Kolskiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg !!! https://starostwokolskie.pl/news//kolejne-pieniadze-dla-powiatu-kolskiego-z-rzadowego-funduszu-rozwoju-drog- W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) Powiat Kolski otrzyma 6 959 008,49 zł na modernizację lokalnej infrastruktury drogowej w 2021 r. 2021-04-22T11:13:05+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//kolejne-pieniadze-dla-powiatu-kolskiego-z-rzadowego-funduszu-rozwoju-drog- https://starostwokolskie.pl/uploads/news/016c703cb04e18f817a9d5597f6573b3.png Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 33 https://starostwokolskie.pl/news//ostrzezenie-meteorologiczne-nr-33 Zjawisko: silny wiatr - 1 stopień zagrożenia

IMGW-PIB Meteorological Forecast Centre, Poznan Team ostrzega przed silnym wiatrem (1 stopień zagrożenia) na obszarze powiatu kolskiego od godz. 14:00 dnia 22.04.2021 do godz. 19:00 dnia 22.04.2021 r. Prognozuje się przejściowo wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 70%.

Żródło informacji: IMGW - PIB

2021-04-22T09:22:06+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//ostrzezenie-meteorologiczne-nr-33 https://starostwokolskie.pl/uploads/news/3b52d153a3fa5fee1b704fabef6db917.jpg
Produkty żywnościowe dla osób potrzebujących z powiatu kolskiego!!! https://starostwokolskie.pl/news//produkty-zywnosciowe-dla-osob-potrzebujacych-z-powiatu-kolskiego Dzięki przychylności i zaangażowaniu p. Senator Margarety Budner, w piątek 16 kwietnia br., Starosta Kolski Robert Kropidłowski wraz z p. Dyrektor PCPR-u Agnieszką Rusin odebrali darowiznę w postaci pożywnej, bogatej w witaminy żywności, przekazanej przez kawalera Ordo Militaris Teutonicus p. Artura Miernika.

Powiat Kolski otrzymał  9 różnych produktów o wadze  20 720 kilogramów, o łącznej wartości około 110 000 euro. Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Dąbie Tomaszowi Ludwickiemu za udostępnienie pomieszczenia do przechowania produktów.    Niniejsza żywność trafi do osób przebywających w Domach Pomocy Społecznej, dzieci w przedszkolach oraz PCPR -u gdzie zostanie rozdysponowana również osobom i rodzinom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji społecznej. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni p. Arturowi Miernik za ten hojny dar dla najbardziej potrzebujących osób z naszego powiatu.

2021-04-21T14:37:15+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//produkty-zywnosciowe-dla-osob-potrzebujacych-z-powiatu-kolskiego https://starostwokolskie.pl/uploads/news/360e2fa86e4c36424360c28350d3a347.jpg
Najszczersze wyrazy współczucia https://starostwokolskie.pl/news//najszczersze-wyrazy-wspolczucia 2021-04-21T14:17:37+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//najszczersze-wyrazy-wspolczucia https://starostwokolskie.pl/uploads/news/831dcda8a347901bd50524a584abc1e8.png Wyrazy współczucia... https://starostwokolskie.pl/news//wyrazy-wspolczucia 2021-04-19T09:44:39+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//wyrazy-wspolczucia https://starostwokolskie.pl/uploads/news/bdfdf8dd383a5899606205dcb9c791ab.png 78. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM https://starostwokolskie.pl/news//78-rocznica-wybuchu-powstania-w-getcie-warszawskim 78 lat temu, 19 kwietnia 1943 r., w getcie warszawskim wybuchło powstanie. Było ono największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej. 2021-04-19T09:00:50+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//78-rocznica-wybuchu-powstania-w-getcie-warszawskim https://starostwokolskie.pl/uploads/news/4abfbda138503a8a35347f7f3efd4480.png 4 maja Starostwo Powiatowe w Kole będzie nieczynne!!! https://starostwokolskie.pl/news//4-maja-starostwo-powiatowe-w-kole-bedzie-nieczynne Uprzejmie informujemy, że 4 maja 2021 roku Starostwo Powiatowe w Kole będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy. 2021-04-19T08:07:41+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//4-maja-starostwo-powiatowe-w-kole-bedzie-nieczynne https://starostwokolskie.pl/uploads/news/7b6b490110cb5406bdfadaa74cb18dd3.png Marsz Pamięci Ofiar Kulmhof https://starostwokolskie.pl/news//marsz-pamieci-ofiar-kulmhof- W związku z trwającą sytuacją pandemiczną tegoroczny Marsz Pamięci Ofiar Kulmhof nie odbędzie się. 2021-04-15T17:27:12+02:00 https://starostwokolskie.pl/news//marsz-pamieci-ofiar-kulmhof- https://starostwokolskie.pl/uploads/news/240fb09064ea7ac6b25c78698c62f6d7.jpg