Sobota, 13 Kwietnia 2024 r.
Imieniny: Przemysława i Marcina

Przebudowa drogi powiatowej nr 3414P Przedecz- Dziwie- Nowa Wieś Wielka- etap 1

DOFINANSOWANIE:

3 738 247,54 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI

5 340 353,63 zł

CELE PROJEKTU ORAZ PLANOWANE EFEKTY:

Siedzibą władz gminy Przedecz jest miasto Przedecz położone w odległości 30 km od siedziby powiatu Koła i około 160 km od miasta Poznania. Gmina ma charakter typowo rolniczy. Z racji swojego położenia gmina ma liczne powiązania gospodarcze i historyczne z miejscowościami położonymi w sąsiadujących powiatach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. Komunikację na terenie gminy i z otoczeniem zapewnia droga wojewódzka nr 269 Szczerkowo-Kowal, 6 dróg powiatowych i sieć dróg gminnych.

Droga powiatowa nr 3414P Przedecz - Dziwie – Nowa Wieś Wielka jest jedną z najważniejszych dróg na terenie Gminy Przedecz. Ma znaczenie strategiczne dla całej Gminy oraz gmin ościennych ze względu na połączenie województwa wielkopolskiego z województwem łódzkim oraz powiatu kolskiego z powiatem kutnowskim. Stanowi jedyne wschodnie połączenie miasta i gminy Przedecz z gminami i siedzibami gmin: Chodów w województwie wielkopolskim oraz Dąbrowice i Krośniewice w województwie łódzkim. Zapewnia dostęp mieszkańców wsi Dziwie, przysiółków Kolonia pod Dziwiem, Pod Górami, Wsi: Arkuszewo, Nowa Wieś Wielka, Łączewna, Józefowo, Jasieniec, Przysiółków: Zabłotniki, Nowa Wieś Mała i Lipiny do:- siedziby gminy w Przedczu- Urzędu Miasta i Gminy w Przedczu,- do jedynej w gminie Szkoły Podstawowej im. Władysława Umińskiego w Przedczu, - do Przedszkola Gminnego i do Niepublicznego Przedszkola, - do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Przedczu, - do Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, - do Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Przedczu w otoczeniu zabytkowego Zamku wraz z przyległym terenem rekreacyjnym, placem zabaw i siłownią zewnętrzną w Przedczu, - do sklepów z najpotrzebniejszymi artykułami koniecznymi do życia oraz prowadzenia działalności rolniczej, - do jedynej na tym terenie Przychodni Zdrowia w Przedczu, do Aptek i do Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Przedczu.

Droga powiatowa jest użytkowana w zakresie gminnego transportu zbiorowego- do dowozu uczniów do Szkoły Podst. i Przedszkola. Znajdują się przy niej przystanki komunikacji publicznej. Odbywa się na niej również duży ruch pieszo- rowerowy. Przy drodze powiatowej zlokalizowane są między innymi dwa punkty sprzedaży środków do produkcji rolnej, z materiałami opałowymi, budowlanymi i artykułami do hodowli zwierząt. Firmy te również świadczą usługi rolnicze. Przy drodze znajduje się Przychodnia weterynaryjna. Droga ma pozytywny wpływ na dostępność inwestycyjną- zapewnia bezpośredni i pośredni dojazd do terenów inwestycyjnych. Do drogi przylegają tereny Aktywizacji Gospodarczej. Dzięki temu połączeniu drogowemu mieszkańcy mają zapewniony dojazd i kontakt z Bankami zlokalizowanymi w mieście Przedecz – Bank Spółdzielczy Witkowo oraz agencją PKO BP SA. Droga zapewnia również dostęp mieszkańców wschodniej części gminy Przedecz z jedynym w okolicy Kościołem parafialnym w Przedczu i Cmentarzem parafialnym. Przy przedmiotowej drodze powiatowej w Dziwiu znajduje się kompleks leśny Nadleśnictwa Koło- Leśnictwo Rogóźno mający również znaczenie rekreacyjne dla mieszkańców gminy Przedecz i przyjezdnych turystów. Zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego jest jednym z priorytetowych celów Strategii Rozwoju Gminy Przedecz na lata 2016 –2026. Wizja rozwoju gminy: Gmina Przedecz – Gmina będąca atrakcyjnym miejscem życia mieszkańców, zapewniająca wysoki poziom bezpieczeństwa oraz możliwość wszechstronnego rozwoju społeczności lokalnej, będąca atrakcyjnym miejscem pobytu turystów, ułatwiająca rozwój przedsiębiorczości, wspierająca tworzenie nowych miejsc pracy i gospodarce opartej o posiadane zasoby.

Data utworzenia: 11 Październik 2021  09:04:26  Ostatnia edycja: 29 Sierpień 2022  12:45:30  Autor: Katarzyna Nowicka

Turystyka
w Powiecie Kolskim

Najbliższe wydarzenia

Multimedia wideo

Konferencja "Standardy Ochrony Małoletnich"

Dodane:13 Kwiecień 2024  20:17:36  |  Wydarzenia

Przydatne linki

(063) 26 -17 -836     starostwo@starostwokolskie.pl    www.starostwokolskie.pl

Starostwo Kolskie

 • ul. Sienkiewicza 21/23
  62-600 Koło
 • Sekretariat (063) 26 -17 -836
  Biuro podawcze (063) 26-17-841
  fax: (063) 27- 25- 825
 • starostwo@starostwokolskie.pl
 • poniedziałek- piątek
  godz. 7:30 – 15:30
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Realizacja: F&A MEDIA