Wtorek, 30 Kwietnia 2024 r.
Imieniny: Donata i Mariana

Przedstawiciele Ambasady Gruzji odwiedzili powiat

W dniu 25 maja br. Starosta Kolski Robert Kropidłowski wraz z właścicielami winnicy „Maria” w Korzeczniku Państwem Renatą i Wojciechem Estkowskimi oraz Regionalnym Towarzystwem Melioracyjnym w Koninie spotkał się z przedstawicielami Ambasady Gruzji.

Głównym celem spotkania było symboliczne przekazanie sadzonek winorośli – daru Ambasadora Gruzji w RP Jego Ekscelencji Pana Ilii Darchiashvili dla Winnicy „Maria” oraz promocja lokalnych produktów powiatu kolskiego.

W spotkaniu udział wzięli Pani Nino Baakashvili – Charge d’Affaires Ambasady Gruzj, Pan Teimuraz Purtseladze – Kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady Gruzji, Płk. Vepkhvia Chalabashvili – Attache Obrony Gruzji oraz Pani Tamar Lortkiphanidze – Asystentka Kierownika Wydziału Konsularnego.

Oprócz właścicieli winnicy „Maria” z Korzecznika w spotkaniu udział wzięli również Państwo Teresa i Krzysztof Góreccy, właściciele Przedsiębiorstwa Produkcyjnego „Ogórecki”, którzy gościom z Gruzji zaprezentowali także swoje produkty oraz Szkółce Drzew i Krzewów ozdobnych Damian Krawczyński z Kłodawy za udekorowanie wystroju naszego spotkania.

Miłym akcentem były, również odwiedziny w Parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Modzerowie.

Cieszymy się że jako Powiat Kolski możemy promować naszych lokalnych producentów oraz ich wspaniałe produkty na arenie krajowej oraz poza granicami kraju.

Data utworzenia: 27 Maj 2021  13:11:44  Ostatnia edycja: 27 Maj 2021  13:13:34  Autor: Artur Szafrański

Dodane:30 Kwiecień 2024  00:52:37  |  Wydarzenia